Soome golfi pidupäev Kataris

Kolm pool aastat tagasi oma kuuendal European Touri stardis õnnestus Sami Välimäkil saada play-offi abil esimene turniirivõit. Ajalugu kordus täna Kataris, kui taas play-offi abil kindlustas soomlane oma teise võidu Kataris. Kui esimese võidu puhul oli vaja kolme lisarada ning lõpuks Brandon Stone eksis ja tegi bogey, siis seekord tuli võit juba esimesel katsel birdie abil jättes Jorge Campillole „kõigest“ üle 200 tuhane euro vähem auhinnaraha ja teise koha. Välimäki ringid nädalavahetusel olid 67, 67, 67, 69. Tulemused 

Välimäki ja sel hooajal juba korra võidurõõmu Keenias maitsnud Campillo pidasid meeldejääva duelli kogu viimase ringi ajal. 16-rajale minnes juhtis hispaanlane ühe löögiga, kuid ei saanud pihta griinile ning kuigi tegi griini kõrvalt väga hea flopi ei päästnud ta siiski par’i. Välimäki aga eksis väga napilt oma birdie putil ning jättis võimaluse kasutamata minna ainuliidriks. Need sõnad, mis soomlase suust rahvusvahelisse telepilti jõudis õnneks enamusele maailmast midagi ei öelnud, paraku aga meile arusaadavas keeles kõlas see päris koledalt. 17-raja par-3 peal lõi Välimäki palli aga veidi üle 2 meetri august ja realiseeris birdie ning asus juhtima. Viimasel rajal lõi aga Campillo igati vinge teise löögi 270 meetri pealt vastutuules ning puttas kindlalt ca 18m pealt kahe putiga birdie. Välimäki aga paraku jättis birdie katse ca 5m pealt väga lühikeseks ning nii ootas mängijaid ees play-off, sel samal 18ndal rajal. Play-offis jõudsid mõlemad mehed kolme löögiga griinile, kuid Campillo paar meetrit pikem putt ei kukkunud ning Välimäkil jäi üle oma putt realiseerida ning nii võisid võidupisarad võiduinterjuus juba voolata.

Auhinnatšekk, mis oli veidi üle 600 000 euro on suurim, mida soomlase silmad seni näinud. Võit tõstis soomlase hooaja kokkuvõttes seitsmendaks, Robert MacIntyre ette, kes leppis Kataris kuuenda koha jagamisega. Karjääri jooksul DP World Touril on Välimäki nüüdseks kokku teeninud peaaegu 3 miljon eurot, neist üle 50% on tulnud käesoleval hooajal, kus kontosse on kogunenud ka kaks teist kohta ja kolm esikümnes lõpetamist.

Pisaraid valati nii mõneski interjuus veel sel nädalal (nt. Alexander Knappe), kuna käesoleva nädalaga selgusid ka enamus mängijaid kes kindlasti ei lõpeta hooaega 116 mängija seas, kes säilitavad järgmiseks aastaks tuuri kaardi. Sel nädalal küllaltki hästi mänginud Tapio Pulkkanen on üheks neist, kes ei pääse kahele viimasele võistlusele, kuhu pääseb piiratud arv mängijaid ning seega soomlane peab alustama uuel aastal taas aste madalamalt.

Kahe nädala pärast peetakse vaid 66 mängija osavõtul Lõuna-Aafrikas Nedbank Golf Challenge ning veel nädal hiljem peetakse suurtele rahadele Dubais juba finaalvõistlus.