St Andrews’i 150. The Open tõi üle 300 miljoni naela kasumit

Foto: R&A

St Andrewsis mängitud 150. The Open tõi Šotimaale üle 300 miljoni naela majanduslikku kasumit, selgub R&A, VisitScotland ja Fife nõukogu tellitud sõltumatust uuringust. Sheffieldi Hallami ülikooli sporditööstuse uurimiskeskuse (SIRC) poolt läbi viidud uuringu kohaselt oli ajaloolise võistluse kasu Šotimaale kokku 106 miljonit naela.
YouGov Sport poolt tellitud sõltumatu uuring näitab ka, et The Openi ülemaailmsete tele- ja digitaalplatvormide kaudu ülekantavate võistluste tulemuseks on 201 miljonit naela turundustulu. 
Eelmisel aastal saadud majanduslik kogutulu on suurim kogu võistluse ajaloos. Tänu sellele toetab R&A ülemaailmseid erinevaid projekte ja alaliite s.h. Eesti Golfi Liitu.

R&A tegevjuht Martin Slumbers ütles kommentaariks: „150. The Open oli golfi jaoks ajalooline sündmus, mis tõi Šotimaale märkimisväärset majanduslikku kasu tänu rekordilisele osavõtjate arvule St Andrewsis ja kümnetele miljonitele fännidele, kes jälgisid meistrivõistluste ülekannet üle maailma.“
Kultuuriminister Christina McKelvie: „Šotimaa on golfi kodumaa ja see sõltumatu aruanne kinnitab, et 150. The Open tõi meie majandusele märkimisväärset kasu. Šotimaa valitsus on juba pikka aega toetanud golfiüritusi, sealhulgas toetanud otseselt iga-aastast meeste ja naiste Šotimaa lahtist turniiri. Eelmine aasta oli Šotimaa golfiürituste jaoks enneolematult edukas, mille tipuks oli 150. The Open St Andrewsis.“

The Open meelitas St Andrews’i rekordilised 290 000 fänni, mis ületas 2000. aastal samas paigas saavutatud numbrit, mis oli 239 000 fänni. Uuringus jõuti järeldusele, et ainuüksi Šotimaa piirkond Fife teenis 61 miljonit naela, kuna kümned tuhanded külastajad tulid kohale, et saada osa juubelivõistlusest.
Üle poolte (62,3%) The Openi külastajatest saabus väljastpoolt Šotimaad, sealhulgas külastajad mujalt Ühendkuningriigist (31%), Ameerika Ühendriikidest (19,2%), Kanadast (2,6%) ja Iirimaa Vabariigist (2,3%). Ligikaudu 48% pealtvaatajatest väitis, et see oli nende esimene külastus The Openile ja 76% välismaalt pärit külastajatest käis esimest korda meistrivõistlustel.
Rohkem kui pooled (52%) kõigist pealtvaatajatest väljendasid kavatsust osaleda vähemalt ühel kolmest järgmisest The Openi võistlusest, mis toimuvad Royal Liverpoolis (2023), Royal Troonis (2024) ja Royal Portrushis (2025).