Straka luhtas ajaloolise võimaluse, kuid võitis siiski

Foto: Marc Lebryk, USA Today Sports/Scanpix

PGA Tour jätkus Illinoisi osariigis, kus mängiti John Deere Classic. Karjääri teise esikoha sai austerlane Sepp Straka. Avapäeva (71) järel oli ta teises sajas, enne viimast päeva jagas 14. kohta, ent korraldas pühapäeval Mozarti-väärilise kontserdi, kui lõpetas päeva 62 löögiga – karjääri parima ühe päeva skooriga, mis oli korraga nii rõõm kui pettumus.

Nimelt oli Strakal elu võimalus jõuda „alla 60“ klubisse. Kui viimasel päeval oli mängida neli rada, oli mehel kirjas -11 (10 birdie’t) ehk vaid üks õnnestunud rada puudu sellest, et lõpetada päev 59 löögiga. PGA Touri ajaloos on vaid 12 meest sellise tulemuseni jõudnud (rekordimeheks Jim Furyk – 58) ja nende seas pole ei Tiger Woodsi ega Jack Nicklausi nime. Paraku ei suutnud austerlane välisele rahulikkusele vaatamata külma närvi säilitada ega viimastel radadel par’i murda. Kõige krooniks maandus viimase raja teine löök tiigis – double bogey – ning lootus ajaloolisele saavutusele kustus. Võimalus võtta esikoht siiski säilis, ent temast tund aega hiljem rajale läinud Brendon Todd ja Alex Smalley ei olnud kaugel. Todd alustas tagaajamist birdie’ga 14. rajal, ent 16ndal järgnes bogey ja sellega oli turniiri saatus otsustatud. Straka saagiks 1,3 miljonit dollarit, 10 kohta tõusu maailma edetabelis (nüüd 27.) ja 18ndale kohale kerkimine FedExCup arvestuses. Varem kolm esikohta saanud Todd ja karjääri parimat tulemust korranud Smalley jagasid teist kohta.

Oma 11. turniiril näitas kõrget taset noor rootslane Ludvig Aberg. Viimase päeva -8 tähendas maailma amatöörgolfi endisele esinumbrile kokkuvõttes -18 ja neljanda koha jagamist. Karjääri esimene esikümne-koht tähendas maailma edetabelis üle 200 koha tõusu, 303ndaks. Teine rootslane Jonas Blixt, kes avapäeva 62 järel esikohal oli, jagas lõpuks 17ndat kohta.

Tulemused

LIV Golfi etapi Londonis võitis Cameron Smith.

Sel nädalal jätkub PGA Tour kahe turniiriga: Šotimaal toimub Genesis Scottish Open (auhinnafond 9 miljonit) ning Kentucky osariigis Barbasol Championship (3 miljonit).