Sündmusterohke Genesis Invitationali võitis jaapanlane

Tulevastel olümpiaradadel Los Angelese lähistel Riviera Country Clubis mängitud eliit-turniiri Genesis Invitational võitis jaapanlane Hideki Matsuyama. Viimase päeva hiilgav sooritus – 62, üheksa birdie’t  tõstis ta seitsmendalt kohalt esimeseks, tõi karjääri üheksanda võidu (tõustes enim võite teeninud Aasia mängijaks), neli miljonit dollarit auhinnaraha ning kergitas ta maailma edetabelis 55.kohalt 20ndaks.

Teist kohta jäid jagama Luke List (enne turniiri OWGR 96., nüüd 57.) ja pikast vigastuspausist taastunud Will Zalatoris (54. ja 32.). Enne viimast päeva üsna kindlalt juhtinud Patrick Cantlay piirdus pühapäeval 72 löögiga ja jagas neljandat kohta Adam Hadwini ja Xander Schauffelega. Maailma edetabelis tõusis Cantlay siiski kuuendaks, möödudes Wyndham Clarkist, kes sel turniiril ei suutnud cut’i läbida.

Genesis Invitational on üks uutest eliit-turniiridest (signature events), kus auhinnafondiks on 20 miljonit ning kuhu pääseb vaid 70 mängijat Fedex Cup edetabeli põhjal, pluss mõned sponsorite kutsel. Ühe sellisena pääseski turniirile Zalatoris, kes sai hakkama ka turniiri ühe säravaima hetkega. Nimelt on sel turniiril juba ammune traditsioon, et esimesena hole-in-one’i sooritanu saab korraldajatelt auhinnaks auto. Zalatorisel õnnestus see reedel ning tõi autasuks nii talle kui caddie’le tutika Genesise nimelise masina. Edust tiivustatuna kerkis mees kahe viimase päevaga esikohakonkurentsi, kus püsis viimaste radadeni, mil Matsuyama iseäranis heasse hoogu sattus – viimasel üheksal rajal kuus birdie’t lõi – ja vastased kindlalt seljataha jättis. Rajarekordist (61) jäi puudu vaid üks õnnestumine.

Avapäeval pakkusid enim kõneainet maailma edetabeli liidrid Scottie Scheffler, kes oli püsti hädas lähilöökidel, ning Rory McIlroy, kes oli püsti hädas kauglöökidel. Scheffler eksis koguni kuuel birdie putt’il, tagus putterit jalaga ning viskas vihaselt palli põõsastesse. Hästi alustanud McIlroy jäi tuulepuhangute ohvriks, sai järjest kirja double ja triple bogey ning langes samuti juba avapäevaga kõrgest mängust. Scheffleri lähimäng pälvis põhjalikku analüüsi nii sotsiaal- kui asjalikumas meedias.

Veel pakkusid kõneainet endised maailma esinumbrid Jordan Spieth ja üle kaheksa kuu karussellile naasnud Tiger Woods. Spieth alustas hästi, ent pälvis teise päeva lõpus disklafi, sest oli allkirjastanud valeandmeid sisaldanud skoorikaardi. Selline lugu XXI sajandil. Woods jõudis läbida 24 rada ja teha kuus birdie’t, ent jättis siis kõhuvalule viidates turniiri pooleli. Kohale tuli isegi kiirabi.

Tulemused

Sel nädalal mängitakse Mehhiko Openil ja märtsis neli turniiri Florida osariigis, sh The Players Championship.