Suuresta golfiväljak sai uued omanikud

Foto: erakogu

Indrek Kuivalliku ja Kristo Tulluse investeerimisettevõtted ostsid 1,4 miljoni Euro eest Suuresta golfiväljaku ja omandasid Tallinna linnale kõige lähemal oleva golfiväljaku.

“Eesti golfile on see väga hea uudis, et Suuresta sai endale uued omanikud”, kommenteeris Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer. “Kuna selle aasta kevadel kuulutas Harju Maakohus välja Suuresta golfiväljaku endise omaniku AS Golfest pankroti, siis Suuresta tulevik oli ebakindel. Nüüd on selgus majas ja läbi uute omanike võidab sellest tehingust kogu eesti sport”.

Suuresta väljaku uued omanikud on ise kirglikud golfimängijad, kes nägid Suuresta golfiväljaku arendamises suurt potentsiaali. Peamine eesmärk järgmiseks hooajaks on tõsta teenuste ning väljaku kvaliteeti, suurendada oluliselt golfikoolituste mahtu ja kvaliteeti. Lisaks on plaanis panustada noorte koolitusse ning selle raames arendada koostööd Rae vallaga.

Uued omanikud plaanivad investeerida väljakusse 1 miljon eurot.

fullsizeoutput_11b6

Indrek Kuivallik on golfi mänginud kuus aastat ja viimased aastad on tema koduväljak olnud Suurestal.  “Sellel hooajal Suurestal golfi mängides nägin, kuidas Suuresta meeskond suutis ise tegutsedes ühe hooajaga oluliselt golfiväljaku ning lisateenuste taset tõsta. Näen Suuresta golfiväljakus suurt potentsiaali ning hindan meeskonna senist panust kõrgelt, kokku tegi see otsustamise lihtsamaks. Usun, et planeeritud, täiendavad investeeringud väljakusse, klubihoonesse ning meeskonda tõstavad Suuresta golfiväljaku võimekust pakkuda head, konkurentsivõimelist kvaliteeti golfimängijatele, samuti soovime olulisel määral tõsta kõrvalteenuste taset.”

Kristo Tullus, kes on golfi mänginud alates 2009. aastast ja kuulub  eesti golfi paremikku,  2012. aastal tuli ta Eesti rajamängu meistriks. “Mul on plaan investeerida Eesti golfi suuremalt, lisaks Suuresta golfiväljakusse investeerimisele, avan Golf Experince golfi sisehalli koos vajalike lisateenustega, mis annab golfimängijale võimaluse aastaringselt Eestis golfi mängida. Suuresta golfiväljaku ost oli loomulik jätk, et tekiks sünergia väljaku, sisehalli ning golfimängu toetavate teenuste näol “, ütles Tullus.

Suurestal hakkavad golfiõpetust andma Golf Experience sisehalli kogenud golfiõpetajad.

Uued omanikud hakkavad tegema vajalikke uuendusi väljakul ja klubimajas: masinapargi täiendamine, harjutusväljaku (range) uuendamine, klubihoone muutmist kliendile kasutussõbralikumaks, sõidutee ning autoparkla korrastamist. Järgmisel aastal avatakse Suuresta golfiväljak kõigile uutele ja olemasolevatele golfimängijatele. Hinnapoliitika osas jätkatakse senise strateegiaga ehk pakutakse golfimängu Harjumaa golfiväljakutest soodsaima hinnaga.