Suurestal saab jätkuvalt golfi mängida, vaatamata omaniku pankrotile

Foto: erakogu

Suuresta.php

11.03.2016.a.  kuulutas Harju Maakohus välja Suuresta golfiväljaku omaniku AS-i Golfest pankroti. Kuigi ettevõte on maksejõuetu, on oluline rõhutada, et väljakul saab uuel hooajal mängida ning töö  hooaja ettevalmistamiseks jätkub. „Praegu töötavad kõik asjaosalised selle nimel, et Suuresta golfiväljakut käigus hoida. Pankrotihalduri eesmärgiks on säilitada väljaku toimimine, et kõik golfihuvilised saaksid jätkata tavapärast mängimist,“ sõnas Eesti Golfi Liidu peasekretär Piret Sepp.

Väljak avatakse kohe, kui lumi sulab ja ilmad ilusamaks lähevad. Ka mängutingimused jäävad esialgu samaks. Infot Suuresta tegemiste kohta leiate uuelt kodulehelt www.suurestagolf.ee. Eesti Golfi Liit on teinud MTÜ Suuresta Golfiklubi aktiivsemale liikmeskonnale ettepaneku kutsuda kokku erakorraline üldkoosolek, et tagada klubi jätkusuutlikkus.

Kuigi ühe väljaku omanik sattus raskustesse, on golf viimastel aastatel Eestis vaid populaarsust kogunud. Mängu vastu tuntakse järjest rohkem huvi, kasvanud on ka nende arv, kes pidevalt tee väljakule leiavad. „Praegu mängib golfi ligi 3000 inimest, Eesti Golfi Liidu eesmärk on tõsta mängijate arvu kahe-kolme aastaga 5 000-le,“ sõnas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer.

Eesmärk on reaalne, kaasa aitavad meie Euroopa tasemel golfiväljakud. Täna saab golfi mängida nii Tallinnas, Pärnus, Otepääl, Kuressaares, Haapsalus kui ka Rakvere lähistel. „Töö käib uute väljakute rajamise plaanidega Tallinnasse ja Tartusse,“ lisas Kaljuveer.

Nii nagu miljonid üle maailma, hindavad ka eestlased järjest rohkem golfi kui mängu, mis annab võimaluse viibida värskes õhus ning samal ajal tegeleda meelepärase spordiga.

Kõik, kellel on  varalisi nõudeid AS-i Golfest (pankrotis) vastu, peaksid võtma ühendust  pankrotihaldur Peeter Sepperiga e-posti aadressil peeter.sepper@haldur.eu.  Nõuete all mõeldakse muu hulgas ka ettemakseid tulevaste võistluste korraldamise eest või tasutud aasta hooldustasu.