Suvi toob noortele oma võistlussarja

Eesti Golfi Liidul on heameel teatada, et sel suvel saavad kõik Eesti ja lähinaabrite noorgolfarid osaleda kõiki Eesti suuremaid väljakuid hõlmavas Estonian Junior Touril. Sarja raames peetakse seitsmel Eesti golfiväljakul ühepäevased turniirid ning lisaks läheb kolmes vanemas vanuseklassis arvestusse ka Estonian Junior Open.

Eesti Golfi Liidu president Erki Mölder: „Käivitame noortesarja pikaajalist perspektiivi silmas pidades. Loodetavasti saab see populaarseks mõõduvõtukohaks nii päris algajatele, kui ka koondise uksele koputavatele noorsportlastele. Hooaja jooksul viime ühe etapi igasse Eesti golfikeskusesse, et anda lastele ja noortele võimalust võistelda oma eakaaslastega nii koduväljakul kui vähem tuttavatel väljakutel.”

Võistlussari algab juba juuni keskel Pärnu Bay Golf Links väljakul ning lõppeb augusti lõpul Estonian Golf & Country Clubi Sea Coursel. Võistlusklasse on kokku kaheksa. Eraldi arvestust peetakse poistele ja tüdrukutele järgmistes vanustes tuuri arvestuses: kuni 9-, 12-, 16- ja 21-aastased. Kõige nooremad mängivad 9 lühendatud rada seitsmel tuuri etapil ning neil on kohustus omada kaasas ka caddie. Kuni 12-aastastel võib caddie kaasas olla ning nemad saavad mängida ühepäevastel võistlustel 18-rada ning lisaks veel osaleda nende vanuseklassi jaoks kahel päeval toimuval Junior Openil. Kahes vanemas vanuseklassis caddie kasutamine pole lubatud ning ühepäevalistel võistlustel mängitakse 18-rada ja Junior Openil tuleb mängida juba kolm päeva.

Auhinnalauda aitavad katta: Tallink, Nike, Sportland ja Balbiino.

Kõigile mängijatele, kes osalevad vähemalt neli etappi, panevad eriauhinnad välja Tallink ning Nike & Sportland.