Taas uus võidumees

Foto: Brennan Asplen, Getty Images/AFP/Scanpix

Floridas Palm Beachil lõppenud Cognizant Classicu (varem tuntud kui Honda Classic) võitis 25-aastane ameeriklane Austin Eckroat. See oli tema esimene võit PGA Touril ja Eckroatist sai juba neljas mees, kes sel hooajal oma esimese võidu saanud. Mullu esimese täishooaja teinud mees sai mais Byron Nelsoni turniiril teise koha ja jagas juunis US Openil 10.kohta. Maailma edetabelis oli ta enne seda nädalat 101.kohal.

Eckroat kuulus turniiril liidrite sekka algusest lõpuni. Avapäeva 65 tähendas teise koha jagamist (Chad Ramey – 64), reede õhtuks kaotas Eckroat vaid löögiga Bud Cauley’le, laupäeva õhtuks aga jagas juba esikohta iirlase Shane Lowry ning inglasest üllataja David Skinnsiga. Viimase päeva 67 tähendas kolme-löögilist edu hiilgava viimase päeva (63) teinud ja 31.kohalt teiseks tõusnud Erik van Rooyeni ja Austraaliat esindava Min Woo Lee ees. Neljandat kohta jagasid viis meest, teiste seas karjääri 10.turniiri mänginud ja nädal tagasi esimese võidu saanud Jake Knapp. Teine eelmisel nädalal säranud mees, soomlane Sami Välimäki tegi 75+67 ja piirdus kahe päevaga. Sama saatus tabas sakslast Stephan Jägerit, kes oli seni teinud 21 cut’i järjest ja oli vastavas edetabelis neljandal kohal.

Väärib veel märkimist, et turniirile pani oma pitseri ilm – tugevate vihmade tõttu algas neljas võistluspäev hilinemisega ja turniir lõppes meie aja järgi alles esmaspäeva õhtupoolikul.

Tulemused

Lõpetuseks natuke silmailu – uusproff Nick Dunlapi karjääri esimene hole-in-one:

Neljapäeval algab Orlando lähistel nn signature event ehk 20-miljonilise auhinnafondiga eliitvõistlus Arnold Palmer Classic. Samal ajal mängitakse ka Puerto Rico Open.