Tallinkist sai Eesti Golfi Liidu peapartner

Eesti Golfi Liit ja Tallink Grupp sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, mille raames Tallinkist saab Eesti Golfi Liidu peapartner. Lisaks peapartneri tiitlile on Tallink järgmistel aastatel ka võistluse Estonian Amateur Open nimisponsor.

Eesti Golfi Liidu presidendi Erki Mölderi sõnul on tal heameel, et pikaajalise koostööleppeni jõuti just Tallinkiga, Eesti ühe suurima ettevõtte ning pikaaegse spordi ja kultuuri toetajaga Eestis ja meie lähiriikides. „Tallinki toel õnnestub meil järgmise kolme aasta jooksul jõuliselt arendada seda küllaltki noort spordiala Eestis, mis kasvab oluliselt iga aastaga harrastajate arvult ning mille tippmängijad on saavutamas üha paremaid kohti maailma edetabelites. Olulise osa sponsorsummadest investeerime järelkasvu kasvatamisele.“

Tallink Grupi müügi- ja turundusdirektor Margus Hunt sõnas lepingu allkirjastamisel: „Oleme oma 30-aastase ajaloo jooksul panustanud suurelt erinevatesse valdkondadesse, mis aitavad meie ühiskonda laiemalt ning näiteks mitmeid spordialasid konkreetsemalt, edasi viia ning meie sportlastel maailma areenile jõuda. Tallinkil on olnud läbi aastate hea koostöö erinevate Eesti golfiväljakutega ning oleme aidanud paljuski kaasa ka golfiturismi arengule. Tahaksime nüüd viia selle koostöö uuele tasemele, et aidata Eesti Golfi Liidul tuua meie golfiväljakutele uusi harrastajaid ning samas toetada tippe nende püüdlustes golfimaailma paremiku suunas. Golf väljendab meie arvates suuresti ka Tallinki väärtusi, milleks on pühendumus, professionaalsus, koostöö ja rõõm.“

„Tuleb nõustuda eelkõnelejaga. Eesti golfist rääkides ei saa me ära unustada ka golfiturismi tähtsust – meile on oluline lähiriikide mängijatele mugavate ja sobivate terviklahenduste pakkumine. Loodame koostöös Tallinkiga lisaks Eesti sportlaste maailma viimisele lähiaastatel tuua ka Eesti väljakutel ja võistlustele üha rohkem mängijaid nii Soomest kui Rootsist. Konkreetseks näiteks on erinevad Open turniirid, kuhu loodetavasti aina enam leiavad teed välisriikide mängijad“, lisas eelmisel sügisel Eesti Golfi Liidu presidendiks valitud Mölder.

AS Tallink Grupp on juhtivaid reisijate- ja kaubaveoteenuse pakkujaid Läänemere põhjapoolsemal alal. Ettevõttele kuulub 14 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line`i kaubamärkide all seitsmel erineval laevaliinil. AS Tallink Grupp annab tööd enam kui 7400 inimesele Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal ja Saksamaal. 2018. aastal teenindas Tallink Grupp 9,8 miljonit reisijat ning vedas ligikaudu 385 000 kaubaveoühikut kaupa. Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning Nasdaq Helsingi börsil.

MTÜ Eesti Golfi Liit on Eesti golfi katuseorganisatsioon, mis ühendab Eesti golfiklubisid ja harrastajaid. Golfiliidu eesmärgiks on edendada ja koordineerida golfi igakülgset arengut Eestis, koondada ja esindada oma liikmete huve avalikkuse ees ning suhetes teiste Eesti ja rahvusvaheliste (spordi-) organisatsioonidega.