Täna algab MM Iirimaal

Foto: EGL

72 riiki on täna alustamas jahti Eisenhoweri karikale, mille saab laupäeval peakohale tõsta parim tiim. Võistlus parima meeste amatöörgolfi riigi tiitli nimel peetakse kahel väljakul: The Montgomerie ja O’Meara. Eesti koondise seiklused Iirimaale jõudmisel ja pagasi leidmisel said õnneliku lõpu eile lõuna paiku ning vähemalt viimase treeningu said kõik mängijad teha oma varustusega.
Iga päev läheb arvesse kahe parima meeskonna liikme skoor. Eestlaste tii-aegadeks homme on Eesti aja järgi: 10:51 Carl Hellat, 11:02 Kevin Christopher Jegers ja 11:13 Joonas Turba. Eestlaste mängupartnerid tulevad homme Dominikaanist ja Guamist.

Esmakordselt teevad debüüdi maailmameistrivõistlustel Iraak, Lichtestein ja lähinaaber Leedu. Käesoleva aasta turniiri vanim mängija on 63-aastane Roger Saint Fort, kes tuleb Haitilt ning noorim on George Inalegwu Nigeriaast. Suurim favoriit on ilmselt USA, kes võitis ka eelmisel nädalal samadel väljakutel peetud naiste MMi veenva ülekaaluga Jaapani ja tiitlikaitsja Lõuna-Korea ees. USA meeste koondisse kuulub kolm mängijat, kes kõik on amatöörgolfi edetabeli TOP10s: Justin Suh (2), Colin Morikawa (3) ja Cole Hammer (7).

Tiitlikaitsjaks aga on Austraalia meeskond, kes 2016. aastal võitis Mehhikos Inglismaa ees. 2014 ja 2012 aasta kuulus võit USA meeskonnale, keda esindas näiteks 2014. aasta Jaapani MMil hetke üks kuumimaid nimesid PGA tuuril – Bryson DeChambeau, kes järjekordse turniiri võiduga tõusis sel nädalal maailma edetabelis seitsmendaks, olles eelmise aasta lõpus alles 99. positsioonil. Individuaalselt võitis Jaapanis hetkel maailma profigolfi edetabeli viies mees, hispaanlane Jon Rahm. 2012. aasta MMil kuulus Türgis aga USA koondisesse maailma kolmas number Justin Thomas.

Jälgi tulemusi