Täna algas Masters!

Augusta on selle nädala kõige kuumem sõna kõigi golfist huvituvate inimeste jaoks, sest just sellel väljakul selgub selle aasta esimene suurturniiri võitja. Võistlus, mida peetakse alates 1934. aastast, on unikaalne ka sellepoolest, et on ainuke suurturniir, mida peetakse koguaeg samal väljakul. Väljaku pikkus muide on 6835 meetrit, mis pole sugugi lühike.

Võistlustulle astuvad teiste seas tiitlikaitsja Patrick Reed, neljakordne Mastersi võitja Tiger Woods, maailma edetabeli juht Justin Rose, kui ka seni rohelist pintsakut mitte omav Rory McIlroy. Stardilistist leiab koguni 20 Mastersi vähemalt ühel korral võitnud mängija nime. Näiteks põhiliselt seeniortuuridel kaasa lööv, kahekordne Mastersi võitja Bernhard Langer võitis oma esimese pintsaku juba aastal 1985.

Eraldi peetakse ka amatööride võitja tiitlile arvestust ning seda asub jahtima norrakas Viktor Hovland, kes on valitsev U.S. Amateur tšempion. Hovlandist saab esimene Norra mängija, kes tuuril kaasa lööb. Lisaks tasub hetkel maailma amatöörgolfi edetabeli kolmandal positsioonil mängija kohta mainida, et mõned aastad tagasi külastas ta ka Euroopa Meistrivõistluste raames Eestit ning tema nimel on siiani kehtiv EGCC Sea Course rajarekord, kuigi tol korral pidi ta leppima hõbemedaliga, kaotades kulla alles seitsmendal lisarajal.

Tulemused