Täna algas Niitvälja karikas

Foto: Mats Soomre

Täna alanud Niitvälja Karikas on vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 27. korda. Turniir peetakse 54-rajalise löögimänguvõistlusena 28.-30. juunil Niitvälja Golfi Park-väljakul. Lisaks Eesti paremikule on kohal ka mitmeid profigolfareid.

Kolmepäevasesse võistlustulle astuvad nii professionaalid kui amatöörid, kokku 126 võistlejat, seitsmest erinevast riigist. Võistlejate mängutase on igari aukartustäratav. 38 võistleja hcp on alla viie, 11 mängija hcp on null või parem. Sel aastal on professionaalide klassi auhinnafondiks 5000 eurot, mida teiste seas jahib  endine Euroopa Tuuri mängija, kahekordne Niitvälja Karika võitja Peter Gustafsson. Eestit on esindamas meie kaks võistlustules karastunud PRO-d Mark Suursalu ja Sander Aadusaar Niitvälja Golfiklubist. 

Amatööride klassis on kohal peaaegu kogu Eesti golfi paremik – Mattias Varjun, Carl Enn Hellat, Timo Raukas, Markus Varjun, Joonas Juan Turba on kohal ja valmis võistlema kõige kõrgemate kohtade nimel. Naiste klassis võistleb kõige kõrgema koha nimel ka Eesti parim naisamatöör Annika Koitmaa. Amatööride võistlusklassis on kokku 119 võistlejat.

Jooksvalt saab võistlustulemusi jälgida Niitvälja Golfi kodulehelt.

Võistluse korraldamist toetavad: Hestia Hotel Group, Saku Õlletehas, Orkla Eesti ja Estravel AS.