25. augustil selgusid EGCC golfiklubis tänavused Eesti meistrid löögimängus

Foto: Mats Soomre

25. augustil selgusid EGCC’s tänavused Eesti meistrid löögimängus. Kolme võistluspäeva jooksul ei vahetunud liidrid kordagi ning meistriteks tulid kindlalt Egert Põldma EGCC’st ja Mari Hütsi Niitvälja Golfiklubist.

25. august 2013

 

Naistest vormistas viimasel päeval oma esimese Eesti meistri tiitli Mari Hütsi +18 löögiga. Tema viimase päeva saldoks oli 78 lööki. Hütsi  näitas kõikidel võistluspäevadel stabiilselt head mängu ning tulemused olid vastavalt 76, 80 ja 78 lööki .

Teiseks kerkis võimsa kolmanda päevaga (73 lööki) Liis Kuuli, kaotades kulla kolme löögiga, tiitlikaitsja Annika Meose ees kolmandaks tõusnud Cliona Georgia Dalberg jäi omakorda maha kaheksa löögiga.

Võidukõnes tõdes Mari, et on seda võitu kaua oodanud ning sõit  Ameerikasse golfialaseid kõrgkooliõpinguid jätkama sai edasi lükatud just spetsiaalselt Eesti Meistrivõistluste tõttu.

Meeste teine koht kuulus  Martin Järvele  Niitvälja Golfiklubist, kes kaotas  võitjale, Egert Põldmale kolme löögiga. Järve kolme päeva tulemused olid vastavalt 79, 72 ja 76 lööki.

Kolmanda koha  saatus otsustati dramaatiliselt viimasel rajal. Janno Sild (Niitvälja Golfiklubi) juhtis enne seda kolmandana Sander Aadusaare (Niitvälja Golfiklubi) ees koguni nelja löögiga, ent tegi ridamisi ebaõnnestunud sooritusi – lõi avalöögi metsa ega leidnud palli, varupall suundus samuti metsa – ja vajas lõpuks par 5 rajal 12 lööki. Aadusaar oli paarkümmend minutit varem omakorda suurepärase lähilöögiga 30 meetrilt teinud birdie, mis kergitas ta pronksile.  Aadusaare saldoks jäi +18, Martin Unnil (Valgeranna golfiklubi) neljandana +21, Sillal +22.

Oma võitjakõnes tänas Egert Põldma koduklubi ja vanemaid ning avaldas siirast rõõmu oma võidu üle. Olid just vanemad need, kes saatsid mängija rajale sooviga tuua koju Eesti meistri tiitel.

Samuti tänasid nii meeste kui naiste Eesti meistrid EGCC heas korras väljaku eest ning samuti jätkus ohtralt kiidusõnu treeneritele Mari Suursalule Eesti Golfikoolist ja Marko Palmile Eesti Golfi Liidust.

Individuaalsete meistrivõistlustega samal ajal peeti  ka kahepäevaseid Eesti klubidevahelisi meistrivõistlusi. Meeste võistkondlikus võistluses saavutas üldvõidu EGCC  I meeskond (Larsson, Põldma, Toomesso) + 21 löögiga..

Naistest tuli ülekaalukalt võistkondlikuks meistriks Niitvälja Golfiklubi I võistkond (Hütsi, Kuzmenok, Meos) + 28 löögiga.

Kõigil kolmel päeval hoidis mängijate tuju üleval suurepärane päikesepaisteline ilm ning esmakordselt oli Eesti golfihuvilistel võimalik võistlusi reaalajas koos kommentaaridega näha Delfi TV vahendusel.

Jõelähtme Golfiklubi väljak on ajakirja Golf World poolt arvatud Euroopa 100 parima golfiväljaku hulka, asudes sealses edetabelis 84. positsioonil. Lisaks on Estonian Golf & Country Club üks kaheteistkümnest ametlikust European Tour Properties väljakust Euroopas, mis annab võimaluse korraldada Eestis maailma tipptasemel golfivõistlusi.

Eesti löögimängu meistrivõistlused toimuvad 20ndat korda. Kolmepäevasel (54-rajalisel) võistlusel on lisaks 126 võistlejale kaasatud kogu EGCC meeskond ning ligi 30 vabatahtlikku, et tagada võistluste igakülge õnnestumine. Auhinnalaua katavad Ernst & Young ja G4S. Võistluste parimad saavad väärtuslikke punkte WAGR´i (World Amateur Golf Ranking) ning Eesti Golfi Liidu Ernst & Young tuuri edetabelisse.