Team2020 noorim liige Richard Teder õpib ja harjutab Hispaanias

Foto: erakogu

Richard Tederi nimi Eesti golfimaastikul kõlab kindlasti väga paljudele tuttavalt. Kes ei tea, siis Richard on 11 aastane ja kuulub Niitvälja golfi klubisse, tema HCP on 7,6. Ta on näidanud silmapaistvaid tulemusi oma vanuseklassis nii Eestis kui välismaal. 2016 aasta Estonian Junior Openi 1. koht U12 vanusegrupis, Läti ja Leedu Juuniorite Meistrivõistlustel 1. kohad on vaid mõned tema eredamad saavutused möödunud hooajast.

Richard on tubli ja seeläbi teab, et loorberitele puhkama jääda ei ole võimalik. Ta võttis üheskoos emaga vastu otsuse minna talviseks perioodiks õppima ja treenima Hispaania lõunarannikule, kus on käinud ka meie teised noored treenimas ja loomulikult paljud meist talvist golfihimu rahuldamas. Et mitte haridusteed unarusse jätta, liitus Richard sealse Rocca al Mare Hispaania kooliga ja alustas sügisel viiendas klassis. Kool on loonud suurepärased võimalused toredate õpetajate ja heade õpitingimuste näol. Ideaalne võimalus Richardile püüelda oma unistuste poole järeleandmata oma hariduses ja selle eest tahab ta kindlasti tänada Rocca al Mare kooli. Kindel siht on võetud 2017. aasta mai kuu lõpus toimuvad U.S.Kids European Championship võistlused ja see on ka peamine põhjus miks Hispaaniasse õppima ja treenima suunduti.

Treenimisest veel nii palju, et Richard harjutab Santa Maria ja Marbella Golf&Country Club väljakul ja üritab trenni ja võistlema jõuda nii palju kui võimalik koolitöö kõrvalt. Seni on möödas kolm võistlust, millest kahel korral jõuti 2. kohani ja ühel korral 3. koht. Hiljuti mängiti Alhaurin Golf Hotel & Resort väljakul, kes pole varem seal mänginud siis tegemist on keskmisest raskema rajaga, kus on palju peidetud griine ja alati ei ole võimalik näha lippu või palli maandumist. Richardil ei olnud sellel korral võimalik rada eelnevalt läbi mängida ning lisaks ei tohtinud võistlusel  kaugusemõõtjat kasutada. Tulemuseks 84 lööki ja oma klassis teine koht. Üldiselt jäi Richard mänguga rahule, mida rada edasi seda paremaks asi läks, tagumised üheksa mängis tulemusele +3 ja 10. rajal pealtvaatajate ees tehtud birdie andsid kõvasti indu juurde.

Igal juhul soovime Richardile õnne seniste tulemuste üle ja hoiame pöialt eesolevateks võistlusteks. Noored näitavad väga hästi, kui tõsiselt nad golfi suhtuvad ja saame öelda, et Eesti golf on heades kätes.