Teder avapäeva järel soodsal positsioonil

Foto: Joosep Martinson

Richard Teder alustas täna aga 94. Portugali lahtisi meistrivõistlusi ning sai avapäeval kirja -4 (69), millega jagab kuuendat kohta 120-mängija seas. Avapäeval paugutas aga üllatusmees Itaaliast, Carlo Roman kogunisti -8 edestades lähimaid jälitajaid kolme löögiga. Tederi avapäeva mängupartnerid Luis Masaveu said kirja vastavalt -5 ja -3. Tulemused 

Algus ei tõotanud midagi head, kuna kaks esimest rada lipsas sisse bogey. Seitse järgmist rada tõi aga juurde kolm birdie’t ning see tähendas avaüheksa järel tulemit -1. Teine pool tõi juurde veel kolm birdie’t, mis tähendaski kokkuvõttes neli alla par’i. Richard ise sõnas pärast mänguringi, et polnud just parim päev üldises löögis ning draiveriga oli omajagu raskusi ning seetõttu tuleb avaringi lõpptulemusega väga rahul olla. Richardi caddie’na tegutsev Daniel Moss Silva valgustas veidi rohkem tagamaid ning rääkis, et eilsel harjutusringil sai mängida vaid ava üheksa rada, mis võttis aega 3 tundi ja 20 minutit, kuna korraldajad olid ette lasknud mängima ka igapäevaseid klubikülastajaid ning tagumine üheksa jäi mängimata kuna hakkas juba hämarduma. Edu võtmeks pidas Daniel aga seda, et kui jätta välja kaks esimest rada, ei olnud Richard kordagi hädas ning ei teinud ka ühtegi kolme puti griini.

Kui täna valitsesid Portugalis ideaalsed mänguolud, siis homseks ilmaennustus enam nii lahke pole. Kehvemal juhul võib oodata korraliku tormist ilma. Homsed mängupartnerid on Richardil samad, kuid kui täna starditi esimestena, siis homme alles 13:50 Eesti aja järgi.