Teder tõusis veelgi edetabelis, eurooplastest 29!

Kui eelmisel nädalal teatasime, et Richard Teder tõusis maailma amatöörgolfi edetabelis 120. positsioonile, siis tegelikult selgus, et korraldajate süül ei jõudnud Portugali lahtiste MVste tulemused veel õigel ajal süsteemi ning tegelikult punktid liideti mängijatele alles sel nädalal. Seega täna avaldatud edetabelis leiame Richardi juba 109. kohalt. Portugalis võitnud Luis Masaveu tõusis 31. kohale.

Edetabeli liider on ameeriklane Gordon Sargent, kes eelmisel hooajal mängis kaasa juba mitmel PGA Touri etapil s.h. ka majoritel. Teisel kohal on LAVi esindaja Christo Lamprecht, kes eelmisel aastal võitis The Amateur Championshipi ning veerandfinaalis langes ta saagiks just Richard. Kolm parimat eurooplast on TOP20 seas. Taanlane Frederik Kjettrup on 14., norrakas Herman Wibe Sekne 15. ning eelmise aasta individuaalne- ja meeskondlik Euroopa meister Jose Luis Ballesteros Barrio 17. positsioonil. Eurooplastest on Richard Teder 29. kohal.

Eelmisel nädalal saabus Euroopa golfiliidust ka teade, et Teder on lisatud St Andrews Trophy mandri Euroopa tiimi nn jälgimisnimekirja. Võistlusel mida peetakse juba aastast 1956, kohtuvad omavahel mandri Euroopa ja Suurbritannia/Iirimaa võistkonnad. Käesoleva aasta võistlus toimub juuli lõpus Walesis ning mõlemasse tiimi pääseb üheksa tippamatööri ning tiimi kapteniks on sel korral kahekordne Euroopa mid-amatööride meister, hispaanlane Carlos de Corral.

Eelmisel aastal oli Richard lähedal ka Bonallack Torhyl kogu Euroopa tiimi pääsemisel, kes kohtus Aasia&Okeaania tiimiga Hispaanias. Väga napilt jäi eestlane tookord 12 väljavalitu seast välja.

Lisaks Tederile mahub Eestist TOP1000 hulka veel neli golfimängijat meestes. Ralf Johan Kivi on 559., Kevin Christopher Jegers on 565., Markus Varjun 660. ja Mattias Varjun 912. positsioonil.