Teder võistles Lytham Trophyl

Richard Teder (Estonian Golf & Country Club) võistles esmakordselt Lytham Trophyl, mis on tavapäraselt Euroopas peetavatest amatöörgolfi võistlustest tugevuselt esikümne võistlus. 144 mängija seas läbis Teder kindlalt cut’i, millest sai läbi seekord 46 mängijat, olles kahe esimese ringi järel jagatud 12. positsioonil 144 mängija seas. Paraku eile peetud kolmas ja neljas ring kukutasid Tederi tabelis jagatud 31. positsioonile. Eestlase mänguringid olid 69, 73, 76, 73.

Kolm mängijat lõpetasid võrdsel positsioonil (-1) ning siirdusid play-offi. Kolme rajalise play-offi järel krooniti 58. Lytham Trophy võitjaks inglane Will Hopkinks, kes viimase ringi mängis 66 lööki. Teise-kolmanda koha said Walesi esindajad Tomi Bowen ja James Ashfield ning neljaski koht läks nende kaasmaalasele Matt Robertsile. Turniiri üks favoriite Luis Masaveu lõpetas jagatud 11. kohal. Tulemused 

Võistlust peetakse 1965. aastast Royal Lytham & St Annes Golf Club väljakul. Kogunisti 11 korda on võõrustatud The Openit, viimati 2012. aastal, kui oma teise tiitli võitis Ernie Els. The Openi võidurõõmu samas kohas on veel tundnud teiste seas näiteks Tony Jacklin, Gary Player, Tom Lehman, David Duval ja kahel korral Seve Ballesteros. Viiel korral on siin mängitud ka Women’s British Open. Viimati peetud turniiri 2018. aastal võitis kodupubliku rõõmuks Georgia Hall. 2003. aastal aga võitis legendaarne Annika Sörenstam. Viiel korral on võõrustatud ka The Amateur Championshipi, viimati 2022. aastal. Stardis oli tol korral neli eestlast, kellest kõige kaugemale jõudis Mattias Varjun lõpetades jagatud 33. kohal. Tõsi, löögimängu osa lõpetas Varjun jagatud 10. kohal, vaid ühe löögiga maas Ludvig Abergist, kes jõudis lõpuks veerandfinaali.

Meeste koondise toetajad 2024