Texas Openil jätkus põnevust viimase löögini

Foto: Michael Thomas, AP/Scanpix

San Antonios lõppenud Texas Openi võitis kanadalane Corey Conners, kellele see oli karjääri teine võit PGA Touril. Mõnevõrra haruldaseks võib pidada tõsiasja, et ta on mõlemad oma võidud saanud samal turniiril, sest ka neli aastat (ja 101 turniiri) tagasi, siis suurüllatajana, ta Texas Openi võitis.

Juba kolmanda kanadalasena sel hooajal esikoha saavutanud Connersi võit (-15) oli napp, sest vaid ühe löögiga kaotas vähetuntud Sam Stevens (enne turniiri OWGR 278.) ja kahega vanameister Matt Kuchar ning Sam Ryder. Pärast teist ja ka kolmandat päeva juhtinud ning karjääri esimest võitu noolinud Patrick Rodgers patustas viimasel päeval viie bogey’ga ja kukkus viiendaks. Tulemused

Pühapäeval heasse hoogu läinud (66) Stevens hoidis Connersit lõpuni pinge all, kui tegi eelviimasel rajal eagle’i (par-4 peal!), kuid eksis siis viimasel rajal kahelt ja poolelt meetrilt birdieputt’il. Conners, kes enne kaht viimast rada konkurente juba kolme löögiga edestas, suutis viimasel rajal küll närvikõdi pakkuda, kui liivaaugust väljumisel natuke hätta jäi, kuid sai võiduks vajaliku par’i siiski kätte.

Võit tõi Connersile sisse üle poolteise miljoni, tõstis ta maailma edetabelis 40. kohalt 28ndaks ja FedExCup arvestuses 18ndaks. Mis aga ehk peamine – kinnitas, et mees on enne sel nädalal algavat Mastersit taas heas vormis. Just Masters on Connersil viimastel aastatel hästi õnnestunud – ta on kolmel aastal järjest lõpetanud esikümnes.

Neljapäevast alates on golfihuviliste pilgud suunatud Georgia osariigi Augusta radadele, kus mängitakse 87. Masters. Osalevad ka LIV Golfi sarja mängijad, kel kvalifitseerumisnõuded täidetud.