Thrilleri lõpplahenduses võit McIlroyle

Foto: Ali Haider, EPA/Scanpix

Hero Dubai Desert Classicu otsustav päev, mis oli ilmastiku viperuste tõttu lükkunud esmaspäevale sai meeldejääva lõpu. Maailma edetabeli esinumber alustas otsustavat päeva kolme löögilise eduga lähima jälitaja ees, kuid tagantpoolt lähenes hirmsa hooga Rory „suurim sõber“ Patrick Reed. 11ndaks rajaks oligi seis võrdsustunud, kuna Reed oli kirja saanud neli birdiet ja 10ndal rajal ka eagle, kus kaugel ei olnud ka albatross. Rory seevastu oli suutnud vastu panna vaid 9. ja 10. raja birdied. Kui 15ndal rajal eksis McIlroy veel par-3 peal ja tegi päeva esimese bogey pääses Reed ühega juhtima. Golfijumalal oli aga krutskeid veel varuks ja kohe tegi oma päeva esimese eksimuse ka Reed, kes pidi 16ndalt griinilt lahkuma samuti päeva esimese bogeyga. 17nda raja birdie viis maailma esinumbri taas ühega ette, kuid viimasel rajal, mis Emirates Golf Clubis on par-5, sai samal ajal Reed griinile kahega peale ning hakkas eagle puttamiseks valmistuma. Draamat jagus veelgi. Samal ajal, kui Reed veel griinile jalutas avas Rory 18nda raja drive „liiga pika“ löögiga (Võiduintervjuus sõnas ta, et läks lööma nn kerget drive, kuna teadis, et liiga hea löögi korral tuleb veetakistus mängu. Paraku nagu ikka vahel liiga kergelt löödud löögid õnnestuvad liiga hästi – autor) ning veetakistusest jäi lahutama vaid loetud sentimeetrid. See tähendas, et võimalus rünnata samuti kahega griini oli kadunud. Vahemärkusena – päev varem kahega griini ründamine lõppes vees ja päeva ainsa bogeyga. Reed pikka eagle putti küll ei realiseerinud aga birdie tähendas selleks hetkeks viiki. McIlroy mängiski lay-upi vee taha ning jäi lootma kolmandale löögile. Veidi üle 80 meetri pealt suutis McIlroy panna palli veidi üle 4m lipust ning play-off näis käega katsuda olevat. Ometi suutis McIlroy puti realiseerida ning teenida oma kolmas turniirivõit sel üritusel. Varasema pärinesid aastatest 2009 ja 2015. Tulemused 

Eelmise aasta European Touri aasta mängija tiitli ehk Seve Ballesterose auhinna saanud Ryan Fox jagas lõpuks 20. kohta parima amatööri Michael Thorbjornseniga (WAGR 2), kes veel teise ringi järel oli jagamas turniiri liidrikohta. Maailma amatöörgolfi esinumber Ludvig Aberg, kes avaringi järel jagas turniiri esikohta taandus lõpuks 70. kohta jagama. Cut’i piiriks oli sel korral -2, millega ei saanud teiste seas hakkama näiteks Abraham Ancer (-1; OWGR 33), Adrian Meronk (par; OWGR 52), Shane Lowry (+1; OWGR 21), Sepp Straka (+3; OWGR 27). Eelmisel nädalal kõrges mängus olnud Padraig Harrington paugutas avapäeval ainsana üle 80 löögi (81), kuid teisel päeval näitas päeva üht parimat tulemust (65). Seega päevad võivad golfis ikka väga erinevad olla.

Ryder Cupi arvestuses tõusis Euroopa tiimi nn Euroopa punktide arvestuses liidriks McIlroy, kellele järgnevad Rahm ja eelmisel nädalal võidutsenud Perez. Maailma punktide kolm parimat hetkel on Rahm, McIlroy ja Hovland. Seega hetkel pääseks automaatselt koosseisu ka neljas-viies, kelleks on Noren ja Lowry.

Ameeriklaste Ryder Cupi edetabeli järgi on hetkel aga tiimi pääsemas Scheffler, Zalatoris, Thomas, Morikawa, Young ja Kirk.  

Kui viimased kaks turniiri läksid ka Rolex Seriesi arvestusse ning mõlema auhinnafond oli 9 miljonit USA dollarit, siis selle nädalal lõpus mängitakse veel kolmaski turniiri Araabia Ühendemiraatides. Ras Al Khaimah Championshipi auhinnafond on aga „kõigest“ 2 miljonit dollarit.