Tiger Woods loob heategevuse toetamiseks amatöörmängijatele uue võistlussarja

woods-tiger-110713-640x360_0_Martini tõlke juurde

Tiger Woods on võõrustajaks turniirile, mis on mõeldud tavamängijatele. Mängitavate väljakute hulgas on Merion, Congressional ja Bostoni lähistel asuv väljak, mis eelmisel sajandil loeti raskeimaks U.S Openi väljakuks.

Tiger Woods Foundation on fond, mis hõlmab endas seitset õppekeskust ning on finantseerijaks Earl Woods Scholarship Programile ja teenib raha peamiselt läbi viie ürituse. Need on Tiger Jam Las Vegases (heategevuslik kontsert ja pokkeriöö), Tiger Woods Invitational (privaatturniir partneritele Pebble Beachis), Quicken Loans National, Deutche Bank Championship ning tema enda 18-meheline World Challenge hooaja lõpus.

Uusim võistlussari kannab nime Tiger Woods Charity Playoffs. See on sari amatööridele mis kestab 5 kuud, selle aja sees mängitakse kaheksal väljakul. Parimaid autasustatakse aasta lõpus oleva finaalvõistlusega Orlandos.

Woodsi enda kommentaar oli: “Minu sihtasutus pakub väga suurepäraseid kogemusi ning see võistlussari võimaldab kõikidel golfaritel mängida suurepäraseid väljakuid ja aidata sellega heategevust.”

Kahemehelised meeskonnad saavad valida piirkondliku kvalifikatsioonvõistluse. Tasuda tuleb osavõtumaks (enamikel väljakutel $500), $1, 000 on pant heategevuseks ja eesmärk on koguda raha. Väikseima neto- ja brutotulemusega meeskonnad, igalt väljakult, saavad osaleda finaalvõistlusel, mis leiab aset 1-2 detsembril. Samuti saavad finaalvõistlusel osaleda meeskonnad, kes on kogunud $10,000 või rohkem.

Finalistid saavad kaks golfipäeva, veeta kaks öd Four Seasons Resortis, mis asub Walt Dinsey World Resortis, privaatse näidismängu Woodsiga ja täieliku ligipääsu World Challenge’ile.
Kõige rohkem raha kogunud meeskond saab osaleda kolmel Woodsi sihtasutusega koostöös oleval PGA Touri Pro-Am võistlusel.

Esimene võistlus leiab aset 27. mail Cascatas Las Vegases. Teised väljakud on Congressional, Merion, Trump National New Jersey’s,
Sherwood Country Club Californias, Pelican Hill Californias, Innisbrook Floridas ja Myopia Hunt Bostonist põhja pool.

Enamus väljakud on privaatväljakud, ka Myopia Hunt, mis võõrustas U.S Openit neli korda ning nendest kolmel korral oli tulemus võistluse ajaloo kõrgeim.

Võistlussarja toimumine tehti avalikuks 3 nädalat tagasi ja nüüdseks on juba Merionil, kus mängiti eelmine aasta U.S Openit, kirjas 31 partnerit.

Sihtfondi pressiesindaja Emily Taylor ütles: “Me tahtsime kaasta uut gruppi, amatöörmängijaid, kes saaksid mängida neid imelisi väljakuid ning teenida heategevuseks raha.”

Taylor ütles, et sihtfond pole seadnud raha teenimise osas eesmärki. Tulud lähevad Tiger Woods Foundationi õppekeskustesse ning Earl Woods Scholarship programmi. Osa rahast jagatakse piirkondlike turniiride heategevusorganisatsioonidele ja sihtfondidele.

Tõlkunud: Martin Järve Eesti Golfikoondise liige
Allikas: http://www.pga.com/news/pga-tour/tiger-woods-creates-new-tournament-series-amateurs-benefit-charity?cid=social_20140422_22454834