Tippturniir Pebble Beachil sai ootamatu lõpu

Foto: Ryan Sun, AP/Scanpix

Meie aja järgi pühapäeva õhtul langetati otsus, et aasta teine „signature event“ (üks kaheksast tippturniirist, kus ligipääs vaid valitutele ning auhinnapotis 20 miljonit) – Pebble Beach Pro Am – tuleb halva ilma tõttu pooleli jätta. Golfisõprade jaoks oli see muidugi õnnetus, sest turniiritabel oli laupäeva õhtuks äärmiselt tasavägine ning ees oli ootamas erakordselt põnev lõppvaatus. Aga seekord nii.

Laupäeval rajarekordi – 60, sh kaks eagle’it – löönud Wyndham Clark, mullune US Openi võitja, krooniti niisiis võitjaks. Maagilisest 59 ei jäänud samuti palju puudu. See oli Clarki karjääri kolmas esikoht tuuril. Teiseks langes rootslane Ludvig Aberg, kolmandaks kerkis viimastel nädalatel hiilgavalt mängiv Matthieu Pavon. Enne viimast päeva Abergiga esikohta jaganud mehed – belglane Thomas Detry ja Scottie Scheffler – langesid vastavalt neljandaks ja kuuendaks.

Avapäeval korraks ka liidrikohal olnud Rory McIlroy lõpetas reedel triple bogey’ga (sai karistuse reeglitevastase drop’i eest) ja maandus lõpuks 66.kohal. Elu esimese turniiri profina teinud Nick Dunlap pidi leppima lausa viimase kohaga (+7).

Tulemused

Seejuures alustas võidumees turniiri võrdlemisi lahjalt, lõi avapäeval 72 ja jagas 49.kohta 80 eliitseltskonda kuuluva mängija seas, ning kolmandat ringi alustas ta 23. kohalt. Maailma top30st oli kohal 28, puudusid vaid LIV Golfi liikmed Rahm ja Koepka, kes mängisid Mehhikos LIV turniiri avaetappi. Värskelt avaldatud maailma edetabelis tõusis Clark 10. kohalt kuuendaks ning Aberg kerkis juba 11. positsioonile. Paljude asjatundjate arvates on vaid ajaküsimus, millal rootslane hõivab edetabeli kõrgeima positsiooni.

Mida Clark Californias ei suutnud, sellega sai LIV Golfi avaetapil Mehhikos hakkama tšiillane Joaquin Niemann, kes teist korda selle profisarja ajaloos tegi alla 60-se päeva (59; LIV Golfi rekord on Bryce DeChambeau 58). Niemann krooniti ka turniiri võitjaks pärast pingelist play-offi Sergio Garcia vastu. Sarjas debüteerinud Jon Rahm jagas kolmandat kohta, kuid tüüris oma võistkonna kohe esimesel katsel võiduni.