Tour sai taas uue võidumehe

Foto: Douglas P. De Felice, AFP/Getty Images/Scanpix

Karjääri jooksul 45 PGA Touri turniiril osalenud 29-aastane Taylor Moore (OGWR 103.) ei olnud enne möödunud nädalavahetuse Valspar Championshipi veel kordagi esikümnesse jõudnud. Vaevalt, et andetu – kuidagi peab ju Tourile pääsema – ent kindlasti mitte võitjasoosik. Moore’ist kui võitjasoosikust ei räägitud isegi enne pühapäeva, kuigi ta oli neljandal kohal. Kõneainet pakkusid Jordan Spieth, Tommy Fleetwood ja kolme päeva järel esikohta hoidnud Adam Schenk.

Ometi oli just Moore see, kes pühapäeval tuuleiile ja adrenaliini, aga ka peamiselt Spiethi toetavat publikut kõige paremini trotsida suutis. Neli birdie’t viimasel kümnel rajal, neist hiilgav ja lõppkokkuvõttes otsustavaks saanud sooritus 16.rajal tähendasid, et Moore lõpetas võistluse -10ga (viimane päev 67 ehk -4). Temast hiljem alustanud konkurendid sattusid surve alla.

Fleetwoodilt võttis võimalused esimene Touri võit saada bogey 14. rajal. Aina paremini mänginud, pärast 14. rada esikohta jagama tõusnud Spieth kõrbes 16. rajal, tegi seejärel 17ndal imelise tee off’i, kuid ei suutnud kahelt meetrilt birdie’t vormistada ja esikohavõitlusse naasta. Oma 165. turniiril esimest võitu jahtinud ja imelisi hetki pakkunud Schenk ei pidanud viimasel rajal imet tegema– par tähendanuks play-offi. Ent just siis sai ka tema õnn otsa – avalöök maandus pehmelt öeldes puu taga. Mees tuli keerulisest seisust küll meisterliku löögiga välja, kuid pidi leppima bogey’ga, mis tähendaski, et Tour sai uue võitja – selle hooaja neljanda uue võitja – just Moore’i näol. Adam Svensson, Kurt Kitayama ja Nico Echavarria on ülejäänud selle hooaja uustulnukad PGA Touri võitjate nimistus. Tulemused

OGWR edetabelis tõusis Moore 49.-ndaks, Schenk 91.-ks, Spieth jätkab 14.-ndana.

Eakamate golfisõprade lemmikud mängisid PGA Champions Touri raames Californias Hoag Classicul. Esikoha, kolmanda ses sarjas, saavutas Ernie Els, kelle viimase päeva -6 tõstis ta 14. kohalt esimeseks. Enne viimast päeva juhtinud Bernhard Langer langes seitsmendaks.

Sel nädalavahetusel koguneb eliit Texases, kus 64 mängija osavõtul peetakse ajalooline viimane World Golf Match Play Championship. Tiitlit asub kaitsma Scheffler. Teine ešelon mängib Dominikaani vabariigis Corales Puntacana Championshipil, kus mullu sai oma seni ainsa karika Chad Ramey.