Tuli nägi ja võitis

Challenge Touri etapp peeti teist nädalat järjest Araabia Ühendemiraatides. Taas mängiti Abu Dhabis ning seekord Saadiyat Beach Golf Club väljakul. Võit kuulus üllatajale, sel aastal alles esimese stardi teinud Maximilian Rottluffile. Sakslase võidutulemuseks märgiti -14 (68, 73, 63, 70). Enne viimast üheksat rada oli liidriks tõusnud, hooaja edetabeli juht, Ugo Coussaud. Prantslane mängis viimase ringi avaüheksa lausa -5, kuid teisel poolel piirdus par’iga. Küll aga suutis Rottluff mängida viimased üheksa rada -3 ning esimene võit Challenge Touril oli tõsiasi. Võiduga kaasnes tšekk veidi üle 43 tuhande euro peale. Tulemused 

Hooaja edetabelis tõusis ainsa turniiriga, kuid võidukaga, sakslane 14. positsioonile. Juhtimas jätkuvalt Coussaud, TOP20 sekka jõudsid sel korral kolmandat kohta jaganud Craig Howie (15) ja Lars van Meijel (10). Teist positsiooni jäi hoidma JJ Senekal, kes sel korral ei teinud cut’i, kuna mängis avapäeval 81 lööki. Kolmandat ja neljandat positsiooni hoiavad Adam Blomme ja Benjamin Follet-Smith, kes mõlemad jagasid 29. positsiooni sel turniiril. Kogunisti viis mängijat senisest TOP20st ei saanud seekord cut’iga hakkama.

Mängijad saavad nüüd nädala atra seada ning seejärel kolitakse lõplikult Euroopasse. Mai keskel peetakse üks turniir Hollandis ning viimasel nädalavahetusel Taanis. Kulminatsioon saabub novembri alguses Mallorcal.

Kes see „tundmatu“ Rottluff siis ikkagi on?

2010. aastal õnnestus tänasel võitjal võita esimese sakslasena Junior Orange Bowl. Samal aastal kaotas ta British Boysi finaalis Adrian Otaeguile, kes hetkel mängimas European Touril. Rottluff kuulus Saksamaa meeste amatööride koondisse 2012-2015. Türgis 2012, saadi maailmameistrivõistluste kolmas koht. Võitnud USA meeskonda kuulus teiste seas Justin Thomas. 2013. tuli German International Amateuri võit. 2013 saadi meeskondlikult EM võistluselt 8. koht, kuna kaotati favoriidina veerandfinaalis hilisemale hõbemedali võitnud Šotimaale. Aasta hiljem saadi küll 5. koht, kuid veerandfinaalis vannuti taas alla hilisemale hõbedale, kelleks sel korral oli Iirimaa. 2015. võinuks olla Saksamaa aasta kuna võideti löögimängu osa, kuid veerandfinaalis tuli alla vanduda koduplatsil mänginud Rootsile 3:4. Sealjuures kaotas just Rottluff oma individuaalse rajamängu 25. rajal.

2012-2016 kuulus ta Arizona State University koosseisu ning nelja aasta peale õnnestus tal saada kaks individuaalset turniirivõitu. Parimal hooajal 2014-2015 oli ta üheksal turniiril 14st TOP10 seas s.h. kaks võitu. Tema keskmine skoor oli tol hooajal 69,81. See on ülikooli ajaloo paremuselt kolmas keskmine skoor ühe mängija poolt. Paremini on vaid suutnud samal aastal ülikonnakaaslane olnud Jon Rahm (69,15, parimal hooajal) ja Paul Casey (69,87) hooajal 1999-2000.

2016 siirdus ta profiks ning alustas ta PGA Canada Touri mängimisega. Kohe esimesel katsel õnnestus Q-Schoolist teenida tuuri kaart ja kaks esimest katset tõid MC ning kolmas katse juba esimese võidu. Seega tundub, see saklasele veidi nn mustriks olema, tundmatu suurusena võita. Teist võitu tuli samal tuuril oodata täpselt aasta, lisaks lõi ta kaasa ka mõnel PGA Tour Latinoamerica etapil. 2017. aastal õnnestus tal Web.com Touril (täna Korn Ferry) teenida Q-Schooli kaart. Aasta hiljem mängis ta juba 26 turniiri kaasa ja lõpetas kolm korda esikümnes, parimal juhul jagatud neljandal positsioonil. Aasta lõputurniiril sai Rottluff 89. koha. 2019. aastal õnnestus 22 mängitud turniiri jooksul vaid 10 korral cut läbida ning vaid kord sai ta kirja esikümne koha ning finaalturniirile seekord asja polnud. 2020 hooaeg, mis ulatus otsapidi ka 2021, lõi ta kaasa 23 turniiril, sai cut’i läbitud seitsmel korral ja ühel turniiril jagas neljandat kohta.

2021. hooaja lõpufaasis liitus ta Challenge Touriga ning jõudis kaasa teha üheksa turniiri. Ühel korral neist õnnestus ka jõuda esikümnesse, kuid hooaja kokkuvõttes 86. koht. 2022. aastal mängis ta kaasa juba 17 turniiri, kuid taas vaid üks esikümne koht ja kokkuvõttes 82. positsioon. Nüüd selle aasta esimesel katsel (kokku 27 turniir) õnnestus 30-aastasel sakslasel saada täistabamus. Hetkel 1065. positsioonil maailma edetabelis olev Rottluff on parimal hetkel olnud 478 ja selge on ka see, et selle võiduga tõuseb ta taas tagasi TOP1000 sekka.