Turba võimas lõpuspurt tõstis ta ainuliidriks

Foto: Kadri Palta

Eesti meistrivõistluste teine päev pakkus ideaalseid tingimusi mängijatele, mida ka mitmed favoriidid ära kasutasid. Meeste võistluse liidriks tõusis Joonas Juan Turba (fotol), kes kolme viimase raja biride toel sai kirja täna 69 lööki ehk -3 ning kahe päeva kokkuvõttes liidrikoht tulemusega -4. Klubikaaslane Ken-Marten Soo (EGCC) mängis täna -1 ning jääb Turbast maha kolme löögiga. Kolmandaks tõusis täna kõva tõusu teinud tiitlikaitsja Carl Hellat (Niitvälja Golfiklubi), kes sai kirja samuti -1 ja kogutulem tal +3 ehk liidrist maas seitsme löögiga. Eilse päeva järel liidrikohta jaganud Kevin Christopher Jegers (Niitvälja Golfiklubi) mängis täna, kõva pettumuse ennekõike talle endale valmistanud ringi – numbriliselt 78 lööki ja langemine neljandaks. Jegers jääb Hellatist maha hetkel siiski vaid kahe löögiga. Viiendat-kuuendat kohta hoiavad Richard Teder (EGCC) ja Timo Raukas (Niitvälja Golfiklubi), kes mõlemad mängisid täna 76 lööki ja nende kahe päeva tulem on +7. Esikümne lõpetavad kohalik mängija Kaupo Pastak Saaremaa Golfiklubist (+9, täna 75 lööki), kes hoiab seitsmendat kohta ja nn tiitlit parim mid-amatöör võistlusel. Talle järgnevad eelmise aasta neljas Markus Varjun (Niitvälja Golfiklubi) ja pronks Egert Põldma (Rae Golfiklubi), mõlematel kirjas +11 ja esikümne lõpetab kogunisti viis birdiet viimasel üheksal rajal teinud Sten Erik Soo (EGCC) tulemusega +12 (täna 74 lööki).

Naiste arvestuses kindlustas liidrikohta Anete Liis Adul (EGCC), kes kolme birdie toel mängis välja tulemi +1. Kokku tal kirjas +5. Talle järgnevad kohaliku, Saaremaa Golfiklubi mängijad Karola Soe ja Triin Marleen Ustal. Soe täna 76 lööki ja kokku +12 ning Ustal 86 lööki ja +22. Mariliis Palm (EGCC) sai kirja täna 82 lööki ning tema jääb medalikohast maha hetkel kuus lööki. Parim nn mid-amatöör väljakul on aga viiendat kohta hoidev Kristina Kuzmenok (Niitvälja Golfiklubi) tulemusega +39.

Tulemused

Homne finaalpäev algab kell 9.00. Parimad stardivad rajale 11 paiku, mil alustab ülekannet ka TV6. Kes teleka ees ei saa olla neil on võimalus jälgida ülekannet TVPlay vahendusel siit.