U16 EM võistluselt naaseb Kivila 15. kohaga

Foto: EGL

Täna lõppesid Slovakkias, Euroopa kuni 16-aastaste Euroopa meistrivõistlused. Parima tulemuse eestlastest sai kirja Rasmus Kivila Jr, kes mängis kõigil kolmel päeval 74 lööki (kokku +3) ning see andis 15. koha. Hart Oskar Aoveeri ringid olid 77, 79, 77, mis tagasid talle jagatud 37. koha. Võitjaks krooniti suure eduga teiste mängijate ees inglane Ben Bolton. Tulemused 

Neidude arvestuses sai jagatud 47. koha Iiris Mätas (ringid 81, 81 80) ning Kirke Kiige oli tabelis 52. positsioonil (ringid 81, 85, 84). Võidu võttis Itaalia esindaja Natalia Aparicio. Tulemused 

Võistkondlikult sai Eesti 23. koha. Meie ette jäi ühe löögiga Wales ja kahe löögiga Portugal. Võistkondlikus arvestuses sai võidu Prantsusmaa. Tulemused 

Rasmus Kivila Jr 15. koht on ajaloos paremuselt teine koht. Vaid Carl Hellati jagatud neljas koht 2017. aastal on seni parem olnud. Richard Teder sai 2019. aastal 16. koha.

Treenerina kaasas olnud Egeti Liivi kommentaar: “European Young Masters’i võistlus on selleks korraks seljataga. Väljak oli heas korras, suhteliselt lühikesed rajad ning griinid tundusid väga head: kiired ja ühtlased. Ilm oli muutlik: hommikuti oli vaikne, kuid pärast lõunal tuli ka tugevam tuul. Viimasel päeval käis ka kerge äikesetorm lähedalt mööda, mistõttu katkestati mäng ca üheks tunniks.
Sellel aastal said Iiris ja Rasmus teist korda seda võistlust mängida, mis on võistluskogemuse jaoks kindlasti väga hea. Võistlusel jäi lööke küll rajale, kuid lähimängud olid mõlemal võistlejal head ning sai palju lööke selle arvelt päästetud.
Esimeseks kogemuseks oli see võistlus Hart Oskari ja Kirke jaoks. Kuna Hart sai kaks nädalat tagasi juba käe soojaks sellise tasemega võistluse puhul U18 Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel, siis seekord oli juba ette teada, mis atmosfäär ja olustik enam vähem on. Rohkem ärevust ja kartust oli Kirkel sees, kuid see on täiesti tavaline. Ise mäletan enda esimest rahvusvahelist võistlust Junior Open’i puhul, kus mul esimesel rajal lõi käe värisema kui nimega hüüdes esimesse tiiboksi kutsuti ning see värisemine läks alles kolmandal rajal üle.
Ühesõnaga eks mängijad olid natuke ikka pettunud, kuna loodeti paremat mängu, teades, et seda nad suudaksid tegelikult ka mängida, aga seekord päris selliselt kõik mänguelemendid koostööd ei teinud. Mis oli parem, mis halvem, osad löögid sai ära päästetud, osad löögid tõid aga trahve.
Usun, et noored said jälle kogemuse võrra rikkamaks, et järgmistel võistlustel juba paremini mängida.”

Rasmus Kivila Jr: “Väljak oli väga kitsas ja eksimisruumi vähe nii, et pidi avalööki päris täpselt lööma. Õnneks oli mul avalöök väga täpne ning sellega kaasnes ka hea tulemus . Muidugi saab ka öelda, et minu lähimäng oli väga hea (iga päev tegin 22-27 putti). Griinid olid väga heas korras, ühtlased ning stabiilselt kiired (stimp 11,2). Kolme päeva löögimängu tulemused olid head aga oleks võinud ka paremad olla. Kolme päeva peale kokku mängisin +3 . Ma arvan, et TOP15 pole üldse paha koht, kuid oleksin soovinud saada TOP10-sse.”

Hart Oskar Aoveer: “Väljak oli väga heas korras ja griinid olid kiired. Väljak kõige raskem ei olnud, aga väljaku tegid huvitavaks griinid ja rohked vee alad. Mänguga ma rahule ei saa jääda. Kolme päeva peale tuli liiga palju vigu sisse. Iga päev oli üks mängu element halvem kui teised ja kui ma suutsin ühe korda saada siis oli probleeme teiste asjadega.  Võistlus andis hea kogemuse ja oli väga huvitav mängida Euroopa parimate vastu. Üldiselt jäin võistluselamusega rahule.”

Iiris Mätas: „Au oli esindada Eestit juba teist korda kuni 16-aastaste Euroopa meistrivõistlustel. Sellel aastal oli väljak lihtsam,  pikkust sinistelt ainult 5321m, rajad olid laiad, griinid head ja kiired. Pole varem vist nii kiiretel griinidel mänginud aga harjusin õnneks kiiresti ja sain kenasti hakkama. Esimesel päeval jooksis putt kõige paremini (25 putti).  Muret valmistas raualöök aga sain selle enam-vähem toimima.
Selle väljaku puhul oli väga oluline, et avalöök  oleks  piisavalt pikk, et fairwayl olevatest bunkritest üle lüüa.
Eesmärk oli mängida alla 80 aga  kahjuks  lipsasid sisse siiski mõned vead. Kokkuvõttes oli meil väga äge tiim, erilised tänud tiimijuht Egetile, kes oli meile  kõigile suureks abiks.“

Kirke Kiige: “European Young Mastersile minnes oli mul teine arusaam golfist. Nähes seda kõrget taset Euroopa juunior golfis andis hea arusaama, kui palju tuleb veel teha tööd. Väljak võis lihtne olla, aga seal tuli targalt mängida. Väike eksimus võis tuua väga lihtsalt lisa löögi, millest lahti saamine ei olnud lihtne. Mäng läks normaalselt, arusaamine sellest, et alati tuleb halbu lööke viib noored mängijad kaugemale kui nad arvavad. Ma teadsin, et selle võistluse võitmiseks on vaja väga paljut, millest suurt osa mul veel ei ole. Sellepärast sealt kogemuse saamine oli kõige tähtsam. Ja selle kogemusega tulevikus võistlemine annab väga suure eelise. Võistlus oli korraldatud päris hästi, paar skooringu viga vabatahtlikutelt, aga muidu olid startijad toredad, mängijad toredad, väljak ilus jne. Ma olin väga tänulik, et mind valiti sinna võistlema ja hea meelega läheksin järgmine aasta ka.“