U18 noormeeste koondis edenes medalimängudele

Foto: EGL

Eile algasid Bulgaarias, Pravetsi golfiväljakul kuni 18-aastaste noormeeste võistkondlike Euroopa meistrivõistluste II divisjoni võistlus, kus osalemas ka Eesti koondis. Koondis mängib koosseisus Richard Teder, Ruut Kangust, Rauno Pikk (kõik Estonian Golf & Country Club), Ralf Johan Kivi (kapten), Karl Kreevs ja Rasmus Kivila (kõik Niitvälja Golfiklubi). Meeskonna treener on Egeti Liiv.

Kahel päeval mängiti löögimängu, mille järel Eesti meeskond platseerus kolmandale positsioonile Belgia ja Slovakkia järel. Individuaalselt oli kahe päeva kokkuvõttes edukaim Richard Teder, kes sai kirja -1 (71, 72). Ralf Johan Kivi oli viies ning tulemuseks +3 (76, 71). Ruut Kangusti ringid andsid kokku +5 (78, 71). Rasmus Kivila Jr sai kirja 81+79, Rauno Pikk 79+85, Karl Kreevs 91+83. Tulemused 

Homses poolfinaalis minnakse vastamisi Slovakkiaga. Teises poolfinaalis kohtub Belgia Poolaga. Hetkel pole veel selge, kas I divisjoni pääseb kaks või kolm meeskonda, kuna see sõltub järgmise aasta I divisjoni korraldaja Šveitsi lõppkohast sel aastal. Kui Šveits ei lõpeta 13. parema hulgas, on Bulgaarias homme otsustav päev. Eile jäi Šveits kahjuks ühe löögiga kaheksa parema hulgast välja ning täna kaotas 9-16 koha veerandfinaalides kindlalt Soomele. Homme peab Šveits alistama Walesi ja seejärel veel ka Norra koondise, et ei realiseeruks halb variant.