U18 noormeeste koondis naaseb kuuenda kohaga

Foto: EGL

Kuni 18-aastaste noormeeste koondis naaseb Slovakkiast, kus peeti II divisjoni Euroopa meistrivõistlusi, kuuenda kohaga, kaotades viimasel päeval Poola meeskonnale. Ainsat võidupunkti oli toomas Rasmus Kivila, kuid kuna teised matšid olid selleks hetkeks kaotatud, lepiti vastavalt tavadele viimane matš viiki. Kokkuvõttes kaotus täna 0,5:4,5. Tulemused 

II divisjoni finaalis alistas Austria kindlalt Islandi 6:1. Wales alistas aga pronksilahingus Šotimaa 4:3 ning tõuseb kolmandana esimese divisjoni võistlusele, mis peetakse järgmisel aastal Austrias. Tulemused 

Seitsmes koht kuulub Luksemburgile, kes alistas Portugali 3:2. Tulemused 

Üheksas koht läheb seekord Ungari, kes sai jagu Türgist 4:1 Viimaseks jäi paraku Läti meeskond, kes kaotas Kreekale 3:2. Tulemused 

Esimese divisjoni võitis Rootsi, kes finaalis alistas Prantsusmaa 4:3. Pronks kuulub inglastele, kes said jagu Saksamaast 5,5:1,5. See oli ainus tiitel, mida ei saanud sel nädalavahetusel Hispaanlased, kes jäid kodumeeskonna Šveitsi järel kuuendaks. Tulemused 

Välja langesid I divisjonist Belgia, Sloveenia, Slovakkia. Viimsena säilitas koha kõrgemas divisjonis Soome meeskond. 

Mängijate hinnangud enda mängule, turniirile ja väljakule:

Hart Oskar Aoveer: „Enda mänguga jäin väga rahule. Mäng oli kindel ja palju suuri vigu ei tulnud sisse. Kõige tugevam osa mängus oli kindlasti draivid. Kvalifikatsiooni mängisin kahe päeva peale +1 ning võistlusel mängisin ka esimest korda alla raja par’i. Esimene meeskond, kelle vastu mängisime oli Portugal. Portugallast võitsin 5&3. Teisene mängisime Poola vastu. Poolakale kaotasin viimasele rajal. Väljak oli väga heas korras ja huvitava ülesehitusega. Kokkuvõtteks jäin tiimi ja enda sooritusega väga rahule.“

Karl Kreevs: „Väljak oli väga heas seisukorras ja väljaku enda layout oli ka väga huvitav. Griini stimp oli igapäev 11 läheduses.
Enda mänguga ma kindlasti rahule ei saa jääda, esimese päeva rikkus kindlasti tugev närvivalu õlas, õnneks aitasid valuvaigistid selle teiseks päevaks lahendada. Teisel päeval oli mäng okei, aga kahjuks tulemust ikkagi ei tulnud, tänu paarile üksikule veale. Foursome Portugali vastu algas üle kivide ja kändude, lõpu poole suutsime aga vastaseid juba hakata survestama, kuid kahjuks said rajad natuke liiga kiiresti otsa. Teine foursome Poola vastu mängisime algusest peale väga head golfi, aga sellel päeval oli vastastel lihtsalt rohkem õnne ja me ei realiseerinud griinil super võimalusi.
Minu jaoks oli väga huvitav kogemus mängida teiste riikide esindajatega. Kogu meeskond mängis väga südikalt, kuid kahjuks seekord me eelmisel aastal saavutatud korrata ei suutnud. Meeskonna sisene meeleolu oli väga hea ja mul on väga hea meel, et sain sellest osa olla.“

Rasmus Kivila Jr: „Minu arust võistlus oli väga hästi korraldatud ning väljaku üles ehitus oli väga oma pärane ning samal ajal ka ilus. Väljak oli väga kitsas ja eksimisruumi vähe nii, et pidi avalööki päris täpselt lööma. Õnneks oli mul avalöök väga täpne ning sellega kaasnes ka hea tulemus . Muidugi saab ka öelda, et minu lähimäng oli järgmisel tasemel, kui seda lähimängu poleks olnud poleks ka tulemust tulnud. Saavutasin ka personaalse rekordi puttides (20 putti 18ne raja kohta). Griinid olid väga heas korras, ühtlased ning stabiilselt kiired (stimp 11,5). Löögimängu tulemused olid head aga oleks võinud alati ka paremini mängida. Esimese päeva tulemus oli +1 ja teise päeva +3. Kolmandal päeval hakkas meil matchplay Portugali vastu. Oma vastase vastu mängisin ma väga hästi ja isegi võitsin viimasel rajal. Piisas sellest, et mängida temaga birdiedega viiki. Kokku ise selles matšis mängisin -3. Viimase viie rajaga tegin 4 birdiet. Neljandal päeval mängisime 5-nda koha peale Poolaga, enda vastase oleksin ma võitnud aga otsustasin võtta viigi. Ma ise arvan, et Top6 pole üldse paha koht vaadates millised teised riigid seal osalesid ja nende tulemusi. Tiimi koostöö oli kindlasti väga hea ning kindlasti arvan et, kõik said omale palju uusi tutvusi ja kogemusi.“

Rauno Pikk: „Võistlus oli väga hästi korraldatud ning väljak ning selle ülesehitus oli väga omalaadne ning ilus. Rada oli üldjuhul kitsas ning eksimusruumi oli vähe. Kuna avalöök oli mul kehv siis kaasnes sellega ka halb tulemus. Griinid olid väga heas korras, ühtlased ning stabiilselt kiired (stimp 11). Mängida oli iseenesest tore, aga kuna eelnevalt mainitud avalöök ei tulnud välja siis head tulemust päästa oli raske. Löögimängu ringide tulemused olid nukrad, kuid matchplay tulemused olid juba palju paremad ning kaotasin esimese mängu napikalt (kokku mängisin +1 ning vastane -1), teise mängu vastane mängis väga hästi (-5 pärast 13 rada ja 0 bogey) ning kaotasin ka tänu sellele. Riigid mis võistlesid olid väga tugevad ning kokkuvõttes kuues koht ei ole kõige hullem, arvestades seda, et Top4 oli Divisjon 1 taseme meeskonnad. Tiimi koostöö oli hea ning kindlasti saime kõik endale omaenda elamuse. Olen tänulik kõigile neile, kes sellise võimaluse meile andsid, et saime võistlusel osaleda.“

Robin Udodov: „Ma üldjuhul jään võistlusega rahule. Strokeplay osaga jäin väga rahule. Lõin rauda väga hästi, aga draiveriga tuli paar eksimust sisse. Esimene matchplay oli meil Portugali vastu. Oma vastase vastu mängisin üsna stabiilselt ja ei teinud väga palju vigu, aga need vead hakkasid tulema viimastel radadel. Olin 2up ja kolm rada mängida ning tegin kaks bogey, seega olime peale 17. rada viigis. Õnneks suutsin ennast viimaseks rajaks kokku võtta ja võita chip-in eagle’ga.
5.-6. koha mängus mängisime Poolaga. Alustasin küll hästi ning mäng oli väga võrdne, aga otsustavaks said rajad 8-10, kus ma kaotasin kolm rada järjest ning sellest ma enam järgi ei suutnud tulla.
Tiimiga 6. koha üle võib üsna rahule jääda, võistlus oli väga tugev ning nägin head golfi. Hotell oli ka mugav ja võimaldas hästi välja puhata ning suur pluss oli, et toas oli konditsioneer.“

Ruut Kangust: „Mängisin kõik päevad stabiilselt, kahjuks ei saanud griinidel ja griini ümber hakkama. Kõige raskem minu jaoks oli ümber harjuda pikkustega, pall lendas palju kaugemale kui Eestis. Lähestumised olid minu mängu tugevaim osa, mis oli väga vajalik siin väljakul. Enamus par-3 olid üle 180 meetri ja kõige pikem kuni 225 meetrit. Väljak oli heas korras, griinid kiired, rahv mahlane griinide ümber, fairway ühtlane. Võistluse tase oli oluliselt tugevam kui eelmised kaks aastad. Löögimängus mängisime parema tulemuse, kui eelmisel aastal ja olime 8. kohal, võrreldes eelmise aasta 4 kohaga. Võime tiimiga rahule jääda kuuenda kohaga kaheteist seast. Kapteni näol sain juurde uue kogemuse. Hea meel oli ka näha, et nooremad vähese kogemusega suurel võistlusel juba väga hästi hakkama said.“

Peatreener Egeti Liivi kokkuvõte: “Poola vastu matchplay oli samuti raske nagu eelneval päeval oli see Portugali vastu. Peale kolmandat rada oli seis Eesti 4 vs Poola 1. Poola hakkas aga teisel poolel survet peale avaldama ning olid natukene paremad. Kuigi eelmine aasta võitsime neid samal võistlusel teise päeva matchplays. Kui küsida, kas midagi kripeldama jäi ning kas meeskond oleks saanud paremini mängida, siis ikka. Seda on kõikidel mängijatel, kus mäng ei lähe päris selliselt ja ootuspäraselt nagu me seda ette oleme kujutanud. Aga kokkuvõttes olime kõikidest osavõtjatest tulemuse poolest nimekirja esimesel poolel. Väga suuresti üllatas Hart Oskar Aoveer, kellel oli alles esimene aasta koondises olla ja sellisel võistlusel osaleda. Sellel aastal oli samuti kahel mängijal viimane aasta noortekoondist esindada ning järgmine aasta juba uutel uued võimalused pürgida U18 koondisesse.”