Ülevaade koondise laagrist Hispaaniast

Veebruari lõpus ja märtsi alguses toimus Hispaanias treeninglaager, kus oli kohal Eesti koondise treener Egert Põldma. Kuigi enamus koondislasi on muru peal harjutanud terve see hooaeg, siis neljas liige, Martin Järve, sai välja mängima alles esimest korda.

IMG_1422_2

 Fotol: vasakult Nick Line, Egeti Liiv, Sander Aadusaar, Marten Palm ja Mark Macrae

“Koondislaste tegemistega olen suuremas osas rahul. Arvan, et kogu tiimina on toimunud edasiminek ja suhtumine muutunud professionaalsemaks. Aadusaar on Gecko Touri amatööride edetabelis hetkel neljandal kohal ja talvise hooaja keskmine on tal 77.5 lööki. Pidades silmas, et kõik Gecko Touri osavõistlused on mõeldud professionaalidele, mille tõttu on griinid väga kiired ja rasked, lipu positsioonid pandud rasketesse kohtadesse ja tiid tihtipeale võimalikult taha lükatud, on tulemused igati head. Liiv on Hispaanias olnud nüüdseks kaks kuud ja temagi on saanud paremaks nii mõtlemise ja mängule lähenemise kui ka üldfüüsilise poole pealt. Seljavigastus, mis eelmistel hooaegadel segas, on natukene järgi andnud ja laseb seetõttu täiskoormusel harjutada ja mängida. Palm, kes on olnud tehnikaga hädas, on samuti teinud olulisi edusamme oma mängus. Eksimusi tuleb järjest vähem ja mäng liigub paremuse suunas. Suurima üllatuse tegi aga Järve, kes polnud muru peal mänginud pea 5 kuud. Talvel hoolsasti üldfüüsilise treeneri all tööd teinuna näitas ta treeningutel suurepärast mängu, mis kandus edasi ka võistlusele. Ta tegi oma ainsal võistlusel ära cut-i ja lõpetas jagatud 33. kohal.

Kuna igapäevaselt treenivad Hispaanias olevad koondislased Gecko Akadeemia treenerite all, siis enamasti järgivad nad ka nende poolt pakutavat programmi. Eesti treenerite poolt on paika pandud individuaalsed üldfüüsilised kavad, mis on kohustuslikud igaühele. Samuti hoiame silma peal, kuidas nad treenivad, millele tähelepanu suunavad ja kuidas psühholoogiliselt hakkama saavad ning vajadusel suuname. Kontakt mängijatega on olemas ja ülevaade tegemistest ning tulemustest väga hea. Arvan, et Gecko Akadeemias harjutades on mängijad saanud suurepäraseid teadmisi just course management’i osas, mis aitab neid sellel hooajal mänguplaanide tegemisel ja üleüldises lähenemises golfile kui mängule.

IMG_1436_2

Treeneritega teeme aprillis kokkuvõtte mängijate tegemistest talvetsüklil, ühe või teise treeningplaani efektiivsusest, teeme järeldused ning koostame Eestis harjutamiseks väga konkreetse plaani, mille järgi mängijad harjutama hakkavad.”