Üllatus jäi sündimata, võitis Finau

Esmaspäeval lõppenud järjekordsel PGA Touri võistlusel 3M Open Minneapolise lähistel sai karjääri kolmanda võidu 32-aastane Tony Finau. Enne viimast võistluspäeva kaotas ta viimastel aastatel edetabelis vähikäiku teinud (OGWR 297) Scott Piercyle viie ja argentiinlasele (132) Emiliano Grillole ühe löögiga, kuid säras pühapäeval 67 löögiga, samas kui Piercy kõrbes (76) ja kukkus neljandaks. Grillo jagas teist kohta korealase Sungjae Im’iga. Maailma edetabelis tõusis Finau ühe koha võrra – 16ndaks, Im 21ks, Grillo 104ndaks ja  Piercy 246ndaks.

Tulemused

Tonga-Samoa päritolu Finau oli nooruspõlves andekas korvpallur, kuid eelistas siiski golfi. 16-aastasena võitis ta Utah osariigi amatööride meistrivõistlused, hakkas seejärel profiks ja sai esimese PGA Touri võidu aastal 2016. Tõeliseks läbilöögiaastaks kujunes 2018, mil Finau lõpetas 11 turniiril esikümnes ja teenis hooajaga ligi kuus miljonit dollarit ning pääses osalema ka Ryder Cupil. Major turniiri võitu mehel veel pole, kuid esiviisikus on ta lõpetanud juba kõigil neljal suurturniiril.

Sel nädalal võistlevad tippgolfarid Michigani osariigis toimuval Rocket Mortgage Classicul.