Üllatusi, rekordeid, draamat

Foto: Charlie Neibergall, The Associated Press/Scanpix

Golfikarussell tiirleb ka pärast US Openit endise hooga edasi. PGA Touri kahe viimase nädala turniirid toimusid Connecticutis (Travelers Championships) ja viimati Illinois’is (John Deere Classic). Lisaks tabelipunktidele ja auhinnarahadele jagati ka pääsmeid kahe nädala pärast Šotimaal toimuvale Open’ile.

Kui Travelers’il jagus draamat viimase rajani ja karika saatuse otsustas mõne millimeetrine sihtimisviga, siis John Deere’il õnnestus võidumehel teha midagi haruldast ja hoida liidrikohta enda käes üsna kõigutamatult kogu turniiri vältel. J.T Poston, kes veel kaks nädalat tagasi oli OWGR tabelis 158. kohal,  lõpetas avapäeva 62 löögiga (-9), lisas reedel 65 (-6) ja piltlikult öeldes kadus konkurentide vaateväljast. Kuigi pühapäeval kiskus viivuks ka põnevaks (Poston tegi 5. ja 6. rajal Bogey), oli see petlik ning lõpuks oli esikoht üsna kindel. Poston lõpetas -21, lõuna-aafriklane Christiaan Bezuidenhout ja argentiinlane Emiliano Grillo -18ga. Tegu oli Postoni profikarjääri teise esikohaga (esimene 2019). Tulemused

Kuigi laiemale avalikkusele ehk vähem tuntud nimi, on J.T.Postonil ette näidata erakordne saavutus. Nimelt suutis ta 2019.aastal, karjääri esimest esikohta välja võideldes, läbida kogu turniiri (Wyndhman Championship) ainsagi bogey’ta! Enne teda oli see (72 rajaga turniiril) kellelgi viimati õnnestunud alles 45 aastat varem ehk 1974.aastal.

Midagi ajaloolist sai J.T. Poston kirja ka sellest nädalavahetusest. Nimelt märkasid golfi-statistikud, et ta on nüüd esimene mees profigolfi ajaloos (vastavat arvestust peetakse alates aastast 1983), kes on kahel järjestikusel turniiril läbinud avapäeva 62 või vähema löögiga. Mis viibki meid üle-eelmise nädala Travelers turniiri juurde.

Avapäev kuulus niisiis sealgi J.T Postonile (62, nagu ka Rory McIlroy), teise päeva lõpuks asus liidriks olümpiavõitja Xander Schauffele (63+63). Kolmanda päeva järel olid esikoha konkurentsis veel ka Sahith Theegala ja Patrick Cantlay. Cantlay viimane päev oli katastroof – 76 lööki. Theegala läks aina paremasse hoogu ja oli juba võitmaski, kui ebaõnn viimasel rajal  ta siiski teiseks jättis. Schauffele -19, Poston ja Theegala -17 ning alles amatöör Michael Thornbjörnsen -15ga neljas! Tulemused

Foto: Foto: Eric Canha, ZUMA Press/Scanpix