Uued meistrid on: Turba ja Adul!

Foto: Kadri Palta

26. Eesti golfi löögimängu meistrivõistlused võitsid Joonas Juan Turba ning Anete Liis Adul. Meeste konkurentsis sai teise koha tiitlikaitsja Carl Hellat ning kolmandaks jäi Ken-Marten Soo, kellele on see esimeseks medaliks meeste klassis. Naiste arvestuses teine oli eelmise aasta hõbe Karola Soe ning kolmas, samuti nagu võitja Adulgi, esmakordselt medali teeninud Triin Marleen Ustal.

Meeste klassis võidutsenud Turba (EGCC) võidutulemus oli kolme päeva kokkuvõttes -4 (71, 69, 72). See tulemus on läbiaegadega paremuselt kolmas võidutulemus. Väljaku teine pool tundub, et sobis Turbale just kõige paremini, kuna numbriteks viimasel üheksal olid tal päevade järjekorras 34, 33, 33. Carl Hellati hõbemedali aitas täna vormistada 33 lööki teisel poolel, kogutulemuseks oli Niitvälja Golfiklubi mängijal +4 (76, 71, 73). Kolmandaks jäeti Ken-Marten Soo (EGCC), kelle mänguringid olid 72, 71 ja 77. Kogutulemiks temalgi +4, kuid otsustavaks sai vastavalt juhendile, kahe viimase päeva tulem. Tulemused

Naiste arvestuses sai võidurõõmu tunda Anete Liis Adul (EGCC), kelle võidutulemus kokku oli +9 (76, 73, 76). See tulemus on läbi aegade paremuselt teine võidu toonud tulemus naiste arvestuses. Karola Soe kolme päeva numbrid olid: 80, 76 ja 79, mis teeb kokku +19. Triin Marleen Ustalile (mõlemad kaks Saaremaa Golfiklubi) andis pronksmedali ringid 80, 86, 89 (kokku +39). Tulemused

Võitjate kommentaarid: 

Joonas: ” Ma väga ei olnud kursis, mis meie skooride vahe oli, sest mängisin enda golfi. Panin paar put’i mööda, aga võtsin ennast ikkagi kokku. Teadsin, et teine pool on lihtsam. Seega oli kergem minna teisele poole peale ka teades, et saan ennast tagasi mängida.”

Anete Liis: ” Täna mul läks kõik hästi, üldse kõik kolm päeva. Mõne löögi oleks võinud veel paremini nagu ikka, aga üldiselt olen väga rahul. Siin viimasel rajal mul oligi eesmärk see put sisse lüüa, sest teadsin, et siis ma mängin alla +10, mis oli tegelikult ka mu eesmärk. Alguses arvasin, et see on võib-olla pisut liiga kõrge eesmärk, aga peale kahte päeva selgus, et siiski on võimalik. Ja võtsin täna ka ennast kokku.”

Vaata järele kogu TV6 ülekanne TVPlay lehelt.

Kokkuvõtvat uudist näed ka ERR spordiuudiste lehel