Uute golfireeglite tutvustus: 1. osa

Foto: erakogu

Alates tänasest hakkame tooma teieni kuni paar korda nädalas uute reeglitega seotud temaatikat piisavalt põhjalikult, et võiksite uuel hooajal ennast väljakul reeglite tundmise osas kindlamalt tunda. Soovitame kõigil golfimängijatel vaadata kaasas olevaid videosid ning lugeda teksti, et uuel aastal oleks uutes reeglites orienteerumine oluliselt lihtsam. Tutvustavate tekstide tõlkimise on oma õlule võtnud Teele Tohver.

Kõrged käitumisstandardid ning usk mängija väärikusse

  • Mängimine vastavalt golfimängu vaimule: lisatud on uued sätted, et rohkem rõhutada kõrgeid käitumisstandardeid, mida oodatakse kõigilt väljakul olevatelt mängijatelt ning komitee õigus mängijaid tõsise vääriti käitumise eest diskvalifitseerida.
  • Käitumiskoodeks: Komiteedele on antud õigus kehtestada oma mängija käitumiskoodeks ning määrata karistused koodeksis nimetatud normide rikkumise eest.
  • Palli ülestõstmise kavatsusest teavitamise kohustuse kaotamine: kui sul on hea põhjus oma pall üles tõsta, et vaadata, kas see on viga saanud või mõranenud või et näha, kas sul on õigus vabastusele (näiteks uurimaks, kas pall on kaevunud iseenda maandumisjälge), ei ole sa enam eelnevalt kohustatud teist mängijat või märkijat oma kavatsusest teavitama ega andma talle võimalust protsessi jälgida.
  • „Mõistliku hinnangu“ standard: kui sul on vaja reeglite alusel hinnata või mõõta mingi koht, paik, joon, ala või muu asukoht, ei seata sinu mõistlikku hinnangut hilisemate tõendite (nt videokordus) ilmnemisel kahtluse alla, kui sa tegid kõik, mida saab konkreetsetes oludes täpseks mõõtmiseks mõistlikult oodata.

Kui soovid nende reeglimuudatuste kohta rohkem lugeda, vaata graafilist infot ja kokkuvõtvaid selgitusi.
NB! Mõlemad dokumendid on inglisekeelsed.