Uute golfireeglite tutvustus, päev 11: trahvialad

Foto: erakogu

Täna on aeg kätte jõudnud tutvustamaks trahvialasid ning nendega seonduvaid uuendusi.

  • Lisandunud on uued trahvialad (lisaks veealale): punase ja kollasega märgistatud „trahvialad“ võivad nüüd lisaks veelaladele hõlmata ka muid alasid, mida Komitee peab vajalikuks selliselt määrata (nt kõrbepinnas, džungel, laavakivi alad vmt).
  • Punaste trahvialade kasutamine: Komiteedele on antud õigus märgistada kõik trahvialad punaste tokkidega, et alati oleks võimalik võtta külgvabastust. Samas tohib endiselt trahvialasid märgistada ka kollaste tokkidega, kus see on sobilik.
  • Kaotatud on veekogu vastaskaldale vabastuse võtmise võimalus: enam ei ole lubatud võtta vabastust punasest trahvialast, minnes trahviala vastaspoolele sellest kohast, kus pall viimati trahvialasse sisenes.  Erandina võib see olla lubatud ainult siis, kui Komitee kehtestab vastava kohaliku reegli. 
  • Eemaldatud on kõik eripiirangud objektide liigutamisele või puudutamisele trahvialas: enam ei ole ette nähtud trahvi, kui sa trahvialas puudutad või liigutad lahtist risu (nt lehti, kive, puutokke)  või puudutad käe või kepiga maapinda või vett. 

Kui soovid nende reeglimuudatuste kohta rohkem lugeda, vaata inglisekeelset kokkuvõtvat selgitust.