Varastatud show

Foto: Eric Gay, AP/Scanpix

Floridas lõppes ööl vastu esmaspäeva The Players Championship. Märksõnad: kõigi aegade suurim auhinnafond PGA Touril (25M USD), tuuleiilid ja keerulised rajad, mis põhjustasid nii– ja naasuguseid emotsioone, rajarekordid, aga mis peamine – ühe mehe täielik triumf.

Scottie Scheffler alustas viimast päeva, juhtides kahe löögiga üllataja Min Woo Lee ees. Ta alustas keskpäraselt – esimese seitsme rajaga +1 – samal ajal, kui konkurendid läksid aina paremasse hoogu. Ent mida pingelisemaks seis muutus (ja mida enam konkurendid uuesti eksima hakkasid), seda kindlamalt Scheffler tegutses. Isegi kui mõnel avalöögil jäi täiuslikkusest puudu, heastas ta selle teise või hiljemalt kolmanda löögiga, sooritas radadel 8-12 viis birdie’t järjest ega eksinud ka paljudele saatuslikuks saanud 17. rajal. Isegi turniiri viimase löögi sooritas mees maailma esinumbri vääriliselt.

Tulemuseks kindel esikoht, viielöögilise eduga järgmise ees. Ühtlasi: haruldane saavutus – valitseva Mastersi võitjana on Playersi karika saanud varem vaid Jack Nicklaus ja Tiger Woods; erakordne auhinnaraha – 4,5 miljonit; uuesti maailma esinumbriks kerkimine ning (mine tea, võibolla võidumehe jaoks isegi peamine) kena kingitus sel nädalal sünnipäeva tähistavale vanaemale, kes terve turniiri Scottiele kohapeal kaasa elas.

Aga mis toimus „teises ešelonis“. Rajarekordit tähistava 29 löögiga viimasel üheksal rajal (seitse birdie’t, sh viiel viimasel rajal) kerkis teiseks inglane Tyrrell Hatton (enne turniiri maailma 24., nüüd 17.). Kuivõrd tippgolfis ei saa läbi ilma suurtest rahadest rääkimiseta, siis jõuti juba ka kokku arvutada, et kui ta oleks viiel viimasel rajal birdie’de asemel par’idega piirdunud, oleks ta teeninud 2,3 miljoni USD võrra vähem. Täpsus maksab palju.

Veel pöörasem oli Tom Hoge käekäik. Avapäeva masendav 78 (133.koht) ja teise päeva 68 tähendas +2. Mees leppis mõttes missed cut’iga ja broneeris juba reedeseks kojulennuks pileti. Ent osa võistlejaid olid ju veel rajal. Nii broneeris Hoge pileti ka laupäevaks, et reedene võistlus siiski lõpuni näha. Ja kui reedel viimasena 18.rada mänginud Eric Cole 11 meetrilt eksis, tähendas see, et cut nihkus allapoole ja ka +2 (sh Hoge) viis laupäevaks-pühapäevaks jätkama. Ent Hoge ei piirdunud kahel viimasel päeval osavõtuga. Ta lõi laupäeval 10 birdie’t ning lõpetas päeva rajarekordit tähistava 62ga ning esines ka pühapäeval hiilgavalt, lõpetades turniiri kolmanda koha jagamise ja poolteise miljonilise auhinnarahaga. Kolmandat kohta jagas ka norralane Viktor Hovland.

Tulemused

Scottie Scheffler saavutas enda kuuenda PGA Touril tiitli 97. turniiril. Viimased kolm, kes saavutasid kuuenda võidu vähem kui 100 turniiriga, olid McIlroy (53), Justin Thomas (92) ja Jordan Spieth (83). Ent mis peamine – need kuus võitu on tulnud viimase 27 turniiriga. 

Kui aga minna tagasi neljapäeva, kui Scheffler alustas võistlust kolmikus koos Jon Rahmi ja Rory McIlroyga, siis küllap võinuks vaid tõeline selgeltnägija ennustada, et laupäeval on ta maailma top3st veel ainsana konkurentsis. Tõsi – Rahm tegi avapäeval -1 ja loobus siis haiguse tõttu. McIlroy saagiks jäi +5, millega mõistagi finaalringidesse ei pääsenud. Maailma edetabelis langes Rahm teiseks, McIlroy jätkab kolmandana. Hovland kerkis 9ndaks.

Lõpetuseks meeleolukas videoklipp sellest, kuidas endine maailma esinumber Jordan Spieth reedese võistluspäeva lõpetas. Mehel oli enne viimast rada kirjas +2, seega vajas ta finaalringidesse pääsemiseks täiuslikku sooritust. Läks aga nii.