Varjun ja Soe lõpetasid U16 EMi

Markus Varjun ja Karola Soe mängisid kolm päeva kuni 16-aastaste EMil Norras. Markuse ringid olid 83, 74 ja 83, mis andsid kokkuvõttes 43. koha. Euroopa meistriks krooniti Sebastian Friedrichsen Taanist tulemusega -2. Karola ringid olid 90, 79 ja 87, mis kokkuvõttes andis 44. koha. Euroopa meistriks tuli Caitlin Whitehead tulemusega -3.

Noormängijatega kaasas olnud golfitreener Mari Rauna võttis kolm päeva kokku järgmiselt: „Noortele golfimängijatele on European Young Masters fantastiline kogemus. Sel aastal oli 27 riiki esindatud ning oma riigi eest mängimine on hoopis teistsugune kogemus. Kindlasti tahaks tunnustada EGA’t ja Hauger Golfiklubi võistluse ülisujva ja professionaalse korralduse eest. Väljak esitas kõikidele paraja väljakutse, sest nii kuivi ja kõvasid fairwaysid ei ole minu silm enne näinud. Löökide planeerimisel tuli ootamatute põrgetega ja allamäge rohke veeremisega arvestada. Maapind oli paljudes kohtades nii kuiv, et lausa mõranes. Kogu võistluse vältel oli erireegel, kui pall asetses mõras voi puudutas seda, siis sai ilma trahvita vabastuse.

Karola ja Markuse mängu kirjeldab hästi Haugeri golfiväljak: üles ja alla.  Viimasel ringil oli mõlemal häid õnnestumisi, aga ka eksimusi. Eksimusi tuli liiga palju griini ümber ja puttamisel. Viimasel päeval olid ootuspäraselt rasked lipupositsioonid ka ja meie mängijate lähimäng ei olnud viimasel päeval nii täpne, et rohkem par’e päästa. Mõlemad Eesti noored pingutasid maksimaalselt, ei andnud alla ning jäid oma hea suhtumise poolest silma ka teistele.

Sellise võistluse mängimise kogemus on hindamatu. Euroopa parimad alla 16 aastased noored võistlevad profivõistlusele omastes parimates tingimustes. Usun, et nii Markus kui Karola said sellest nädalast ainult innustust juurde, et kõrgeid sihte seada ning kõvasti trenni teha.

Võistlusel oli noori jälgimas ka mitmeid skaute, kes värbavad mängijaid ameerika ülikoolidesse.“