Varjun otsustava ringi eel kõrges mängus tugevatasemelisel turniiril

Foto: Joosep Martinson

Mattias Varjun alustas eile turniiri Floridas, kus stardis neli TOP25 NCAA I divisjoni ülikooli ning kelle koosseisu kuulub mitmeid maailma amatöörgolfi TOP100 mängijaid. Avapäeva järel Seminole Intercollegiate turniiril, kui mängiti kaks ringi, paikneb Eesti meeste koondise kapten jagatud kaheksandal kohal, mänguringidega 73, 69 (kokku -2). Tulemused 

Avapäeva järel haaras liidrikoha maailma amatöörgolfi edetabeli 15. number Luke Clanton, kes mängis koduväljakul ringid 70 ja 65 (kokku -9). Tema lähimateks jälitajateks on kahe löögi kaugusel Taani koondislane Jacob Skov Olesen (Arkansas, WAGR 207) ning Inglismaa koondislane Tyler Weaver (123), kes on Clantoni meeskonnakaaslane Florida State ülikoolist, kuid mängib turniiril seekord vaid individuaalses arvestuses. Neljanda positsiooni haaras Ole Missi mängija Michael La Sasso (79), kes sai avapäeva kirja -6 (teine ring 64!).

Mattias Varjun sõnas vahetult pärast avaringi ise nii: „Eelmise aasta ja harjutusringi põhjal oli teada et tuleb raske katsumus. Tingimused olid täna oodatust mõnevõrra paremad, kuigi hommikut alustasime pimedas ja talveriietega. Vähe tuult ja vihmast pisut pehmemad griinid andsid võimaluse madalamateks skoorideks, aga see ei tähendanud endiselt midagi lihtsalt. Peaaegu igal par neljal ja viiel peab hästi draivi lööma, palju griine on tõstetud ja lipud on kallete lähedal, kust pallid kaugele eemale võivad veereda. Lähestumistel on vaja täpsust nii spinni kui trajektoori kontrollil. Enda mänguga jään täna väga rahule, suuri vigu õnnestus vältida, mõned bogeyd on siin paratamatud, birdie hulga üle on hea meel sest ühtegi konkreetset birdie rada sel väljakul ei ole. Lisaks õnnetus pärastlõunasel ringil paaril korral suurepärane recovery teha peale eksimust, mis aitas lõpuks heale tulemusele kaasa. Homme mängime koos väga tugevate koolidega, loodan, et suudame neile tugevat konkurentsi pakkuda.“

Võistkondlikult asus avapäeva järel liidriks kodumeeskond Florida State (NCAA ränkingu 12), kes sai kirja -11, ilma individuaalselt teisel kohal paikneva Weaverita. Vaid ühe löögiga kaotab avapäeva järel Ole Miss (7) ning kolmas on Varjuni koduülikool VCU (47), kelle skooriks -3. Enda selja taha jäeti Arkansas (9), kes sai kirja kahe ringi tulemuseks par’i ning neljanda positsiooni. Avapäeva järel hoiab alles kümnendat kohta Mississippi State ülikool, kes NCAA ränkingus 22.

Veidi ka võistkondade koosseisudest. Florida State tiimi kuulub lisaks Clantonile ja Weaverile ka Taani koondislane Frederik Kjettrup, kes on maailma edetabelis 18. kohal ning eurooplastest kolmas. Inglismaa koondislane Jack Bigham (74), kes eelmisel aastal oli Pärnu Bays toimunud Euroopa meistrivõistlustel neljas, Cole Anderson (40) ja eelmisel aastal sama turniiri võitnud Gray Albright (114) on samuti Florida tiimi liikmed. Viimati nimetatu võitis hiljuti turniiri, kus teiseks jäi maailma esinumber Christo Lamprecht ning kolmandaks maailma teine number Gordon Sargent. Ole Missi koosseisu kuulub sel korral lisaks Le Sassole ka Saksamaa koondislane Tim Tillmans (274). Arkansases mängib aga lisaks Olesenile golfilegend John Daly poeg John Daly II (525). Missisipi State parimad mängijad on aga ameeriklased Hunter Logan (68) ja Garrett Endicott (177).

Kuna Mattias Varjun on sel turniiril VCU ülikooli esimene asetus, siis kolmanda ringi partneriteks on tal Florida State ja Ole Missi esinumbrid Clanton ja La Sasso. Nimetatut kolmik pääseb rajale viimasena, Eesti aja järgi 16:20. Pöidlad pihku!

Meeste koondise toetajad 2024