Varjun viiendal positsioonil. Teder alustab homme Portugalis

Foto: Joosep Martinson

Eesti meeste koondise kapten Mattias Varjun mängib neil päevil Mehhikos, Los Vaqueros Intercollegiate nimelist turniiri. Avapäeva ringile 74, sai Varjun teisel päeval lisaks kirja 72 (kokku +2). Kahel esimesel kohal on Varjuni ülikooli kaaslased Tim Chan ja Grayson Wood. Hongkongi esindaja Chan, kes mängib turniiril vaid individuaal arvestuses on kirja saanud -3 ja Wood -2. Meeskondlikult edestab eestlase koduülikool VCU lähimat jälitajat otsustava päeva eel üheksa löögiga.

Mattiase kommentaar kahe esimese ringi kohta: „Väljak ei ole pikk aga kitsas on. Tii pealt on palju pikki raudu ja paar driverit ringi kohta. Kui fairwaylt eksida korvale siis on päris kiiresti kuskil puude all ja kivide vahel. Eile oli väga kõva tuul, see tegi elu raskeks. Täna olid tingimused natuke paremad.“

Tulemused 

Homme hommikul algavad aga 94. Portugali lahtised meistrivõistlused, kus stardis on Richard Teder. Eesti koondislane on paigutatud homseks kohe esimesse flighti koos kahe kõige kibedama käega turniiril. Luis Masaveu (WAGR 47) on eelmise aasta meeskondlik Euroopa meister, kuid näiteks Pärnu Bays toimunud individuaalsel EM võistlusel piirdus ta kolme ringi ja jagatud 79. kohaga. Walesi koondislane James Ashfield (WAGR 60) sai aga teadupärast Pärnus kaela pronksmedali. Hetkel maailma 128. positsioonil püsiv Teder on maailma edetabeli järgi kolmas mängija Portugalis, kuid TOP500 mängijaid on turniiril kaasa löömas väga palju. Kolmik stardib homme Penina golfiväljakul Eesti aja järgi 9:45.

Jälgi skoore