Viimaste aastate ülekaalukaim võit Touril

Foto: Stacy Revere, Getty Images/AFP/Scanpix

PGA Touri hooaeg jätkus Minnesota osariigis, kus mängiti 3M Open. Turniiri toimus alles viiendat korda ning ülekaaluka võidu saavutas 28-aastane Lee Hodges, kellele see oli profikarjääri esimene esikoht. Enne võistlust maailma edetabelis 110.kohal olnud (nüüd 54.) Hodges juhtis turniiri avapäevast alates ning kasvatas edumaad iga päevaga. Lõpuks edestas ta teist kohta jaganud J.T.Postonit, Kevin Streelmani ja viimasel päeval -7 mänginud 40-aastast šotlast Martin Lairdi koguni seitsme löögiga. Viimati oli PGA Touril nii suure ülekaaluga võidetud neli aastat tagasi, kui Rory McIlroy Kanada lahtistel kellelegi sõnaõigust ei jätnud.

Teist hooaega PGA Touril mängiv Hodges on võidule lähedal olnud varem vaid korra. Mullu jaanuaris juhtis ta American Expressi nimelist võistlust enne viimast päeva, kuid mängis siis liiga ettevaatlikult ja langes kolmandaks. Seekord mängis ta riskeerivalt, lõi viimasel päeval kaks eagle’it ja kolm birdie’t ega lasknud kedagi endale ohtlikult lähedale. Kui esikohas küsimusi ei tekkinud, siis turniiri või vähemalt viimase mängupäeva suurima draama tekitas J.T. Poston. Enne viimast rada kindlalt teisel kohal olnud mees edestas järgnevaid kolmega, kuid suutis siis par5 rajal triple-bogey’ga hakkama saada. Kuna konkurendid said par’iga hakkama, ei saanud Poston üksinda teist kohta, mis oleks talle auhinnarahana toonud 850 000 USD, vaid jäi teist kohta jagama, mis tähendas koguni 260 000 dollari võrra väiksemat tšekki.

Mainida tuleb ka Beau Hosslerit, kes jäi turniiril küll 13.kohta jagama, kuid sai viimasel päeval hakkama turniiri rekordit kordava 62 löögiga, tehes järjest kaheksal (!) rajal birdie. PGA Touri rekord on üheksa.

Tulemused

Walesis aga mängiti veteranide Senior Open, kus esikoha sai Saksamaad esindav tšehh Alex Cejka. PGA Touril ühe võidu (2015 Puerto Rico) saanud ja kahel major’il esikümnesse jõudnud Cejka alistas play-offis iirlase Padraig Harringtoni. Kolmandaks tuli kunagine maailma esinumber Vijay Singh.