Visadus viib sihile

DP World Touri etapp mängiti sel nädalal Lõuna-Aafrika Vabariigis ning tuur sai etapivõitjate nimekirja uue nime. Inglane Matthew Baldwin, kes esimese täishooaja tuuril tegi kaasa 2012. aastal, teenis oma esimese etapivõidu 200. katsel, kogunisti seitsme löögilise eduga lähima jälitaja ees. 37-aastase golfari võidutulemus SDC Championshipil oli -18, koosnes ringidest 70, 67, 65, 68. Teise koha sai hispaanlane Adri Arnaus (-11), kes mänginud ka Eestis. Kahe esimese päeva järel liidrikohta hoidnud norrakas Kristian Krogh Johannessen taandus lõpuks kolmandat kohta jagama. Tulemused

Esimene suurem võit noortegolfis tuli Baldwinile 2002. aastal, kui inglasel õnnestus triumfeerida McGregor Trophyl, mis on teadupärast U16 lahtised Inglismaa meistrivõistlused. Selle võistlusega on positiivsed mälestused ka eestlastel, kuna 2017. aastal õnnestus sama turniir võita Joonas Juan Turbal. Amatöörgolfis kogus Baldwin võite veel 2004. aastal, kui Inglismaa tiimiga tuldi U18 Euroopa meistriks ning lisaks kuulus ta Suurbritannia&Iirimaa võistkonda Jacques Léglise Trophyl, kus alistati Euroopa koondis. 2011. aasta tuli seni ainus täistabamus Challenge Touri etapilt Hispaaniast. 2012. esimesel täishooajal European Touril sai Baldwin kaasa teha ka US Openil ning The Openil, kus läbis mõlemal korral ka cut’i. Inglismaal õnnestus saada jagatud 23. koht.

Uuel nädalal võisteldakse taas Lõuna-Aafrikas ning samal ajal peetakse ka Austinis WGC – Dell Tehnologies Match Play turniir, mis läheb ka DP World Touri arvestusse.