Võimas lõpuspurt viis karika Koreasse

Foto: Kyle Terada, USA Today Sports/Scanpix

Enne Sony Openit maailma edetabelis kõigest 203. kohal olnud Hayden Buckley tegi kõik mis võimalik, et saavutada oma esimene esikoht PGA Touril. 67+64+64 tähendas kolme võistluspäeva järel üsna kindlat liidripositsiooni ja viimase päeva 68-t (neli birdie’t) ei saa samuti põrumiseks nimetada. Ent teisel kohal olnud, enne viimast päeva liidrile kolmega kaotanud 26-aastane korealane Si-woo Kim alustas pühapäeva viie birdie’ga päeva esimesel poolel, vähendades kaotusseisu ühele löögile ning pärast 12. rada olid liidrid viigis. Kim jätkas par’idega, Buckley omakorda lõi 14ndal birdie, kuid järgmisel libastus. Endiselt viik.
16. rajal tegi Buckley järjekordse birdie, samal ajal maandus Kimi 17. raja (par3) avalöök griini kõrvale kergesse rough’i. Et esikohako kurentsis püsida, ei tohtinud ta eksida. Ligi üheksalt meetrilt tehtud chip õnnestus ja kujunes ka turniiri efektseimaks hetkeks. Viimasel rajal tegi Kim veel ühe birdie, Buckley ei suutnud samaga vastata ning korealane oli saavutanud hiilgava võidu koos 1,4 miljonilise tšekiga. Buckley kaotas ühe löögiga.
Tiitlikaitsja Hideki Matsuyama jagas 48. kohta, koguni neli maailma top20sse kuuluvat mängijat pidid piirduma kahe päevaga.

Tulemused

Kuus aastat tagasi 21-aastasena golfimaailmas sensatsiooni tekitanud ja kõigi aegade noorimana Players Championshipi võitnud Kim on võitnud nüüd neli profiturniiri. Maailma edetabelis tõusis ta 41. kohale, Buckley 100. kohale. Sel nädalal mängitakse San Diegos Farmers Insurance Open, kus mullu sai karjääri esimese võidu Luke List.