Võistkondlik MM: USA meeskonnale vastast ei leidunud

Foto: International Golf Federation

Abu Dhabis toimusid eelmine nädal võistkondlikud maailmameistrivõistlused meestele, kus vastast ei leidunud USA meeskonnale, kes tulemusega -36 edestas lähimamaid jälitajaid 11 löögiga. Hõbemedalid kuulusid Norrale ja pronksmedalid Austraaliale (mõlemad -25). Tulemused 

USA seljataga käis tihe võistlus ülejäänud medalitele. Lõpuks lahutas teist ja kümnendat kohta vaid kuus lööki neljapäevase turniiri järel. Avapäeval ainsana USA tempot pidanud Prantsusmaa (-24) jäi lõpuks esimesena ühe löögiga medalitelt välja. Viiendat kohta jagasid Uus-Meremaa ja Itaalia (mõlemad -23). Seitsmes koht kuulus Lõuna-Aafrikale (-22) ning kaheksandat kohta jagasid suurüllataja Tšehhi ja viimasel päeval suure tõusu teinud Iirimaa (mõlemad -20). Esikümne lõpetas Holland (-19), jättes esimestena esikümne ukse taha kaks Euroopa meistrivõistluste parimat meeskonda Hispaania ja Taani (mõlemad -16). Lähinaabritest Rootsi pidi leppima jagatud 27. ja Soome jagatud 31. kohaga 36 meeskonna konkurentsis. Individuaalselt tegi parima soorituse Uus-Meremaa mängija Kazuma Kobori.

USA võitu ei saa üllatuseks pidada, kuna tiimi kuulusid maailma edetabeli teine (Gordon Sargent), neljas (Nicholas Dunlap) ja viies number (David Ford). Norra golfi suurtulemuse teinud koosseis on samuti muljetavaldav. Herman Wibe Sekne paikneb edetabelis 24. positsioonil, Mats Ege on 44. ja Michael Alexander Mjaaseth 61. Austraalia kolm mängijat mahtusid samuti kõik 120. parima hulka maailma edetabelis – Karl Vilips (31), Jeffrey Yu Guan (55) ja Jack Buchanan (117).

Meeskondlik võistlus peeti sel korral ühel väljakul, mis vähendas ka osalevate võistkondade arvu 36ni. Võistlusele pääses eelmise MM võistluse 10 parimat ning seejärel vaadati iga riigi kahe parima mängija WAGR kohti ning lisatingimuseks oli ka, et igast maailmajaost pääses võistlusele vähemalt kolm riiki. Seetõttu nii korraldaja Araabia Ühendemeraadid kui Okeaania kolmas Guam langesid selgelt konkurentsist välja. Kahe aasta pärast peetakse võistluse Singapuris ning nelja aasta pärast Marokos. Sel nädalal selgitatakse välja aga parimad naiste amatöörgolfi riigid.