Will Zalatoris pole enam maailma parim ühegi tiitlita golfar

Foto: Matthew Maxey, ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti aja järgi täna öösel kell 2 sooritas 25-aastane Will Zalatoris otsustaval rajal külmaverelise putiga bogey, tõstis käed võidukalt taeva poole, embas elukaaslast ja laskis pisarad valla. Ta oli just kaotanud tiitli, mida viimastel kuudel vastumeelselt kandma pidi – „parim golfimängija, kes pole PGA Touril kordagi võitnud“.

Memphises toimunud FedEx St.Jude Championship oli Zalatorise karjääri 56. turniir. Mullusel Mastersil ning tänavustel PGA Championshipil ja US Openil teiseks tulnud noorele mehele (saab teisipäeval 26) oli juba külge kleepumas igavese teise nukker aunimetus, ent nüüdseks on see ajalugu. Võit Memphises tõstis Zalatorise FedEx Cup edetabelis esikohale ja OWGR edetabelis esmakordselt esikümnesse, üheksandaks.

Memphise turniir, mis kujutab endast PGA Touri hooaega lõpetava FedEx Cup play-offi esimest turniiri (neljapäeval algab Delaware’is teine osavõistlus – BMW Championship, kuhu pääseb 70 mängijat – ja 28.augustil hooaega lõpetav Tour Championship), algas Zalatorisele kõike muud kui hästi. Avapäeva järel (71 lööki ehk +1) oli õhus võimalus saada nädalavahetus vabaks. Ent teise päeva 63 lennutas mehe juba soosikute sekka. Et favoriitidel ei olnud just parim turniir (näiteks Scheffler ja McIlroy ei läbinud cut’i), olid kahe päeva järel tipus mehed, kes maailma edetabelis pigem esisaja lõpus või veel tagapool – JJ Spaun, Troy Merritt, austerlane Sepp Straka ja Denny McCarthy. Enne viimast võistluspäeva juhtis endiselt Spaun ühe löögiga Straka ja kahega Zalatorise, Cameron Smithi ja Trey Mullinaxi ees.

Viimane võistluspäev kukutas konkurentsist Spauni, kes tegi päevaga 78 lööki ja langes 41.kohale. Smith, kellel oli võimalus võidu korral maailma edetabelis esimeseks kerkida, sai kahe-löögilise karistuse valest kohast mängimise eest. Seevastu Zalatoris läks aina paremasse hoogu, alustades viimast päeva kolme birdie’ga. Viimasel üheksal rajal õnnestus kolm birdie’t teha ka Strakal ning külmaverelisi putt’e sooritades kulgesid Zalatoris ja Straka võrdses tempos kuni lõpuni. Pärast 72 rada oli mõlemal kirjas -15 ja algas play-off äkksurma põhimõttel.

Esimesel rajal sooritasid mõlemad rahulikult par’i. Teisel hakkasid närvid mängima. Zalatorise avalöök jäi napilt väljakule, kuid sügavast tihnikust õnnestus mehel välja tulla ja par kirja saada. Straka avalöök maandus veekogu piiril, ta võttis drop’i, kuid sai samuti par’i kirja. Kolmandal rajal (par 3) maandus Straka pall vees, ka Zalatorise avalöök ebaõnnestus ja ta pidi drop’i võtma, ent kui Straka lennutas seejärel palli liivakasti, õnnestus Zalatorisel paremini jätkata ja lõpetada turniir võiduka bogey’ga.

Tulemused