XXV Eesti meistrivõistlused golfis algavad homme

Foto: Mats Soomre

Reedest pühapäevani toimuvad Niitvälja golfikeskuses XXV Eesti meistrivõistlused löögimängus, millest võtab osa 121 golfimängijat. Meeste klassis osaleb 106 mängijat, kellest kogunisti viis omab pluss handycapi ning lisaks on võistlustules neli professionaalset golfimängijat, mis loob kõik eeldused läbi aegade kõrgeima tasemeliseks võistluseks.

Meeste favoriitidest rääkides tuleb esimesena mainida tiitlikaitsja Carl Hellati nime, kel võistlejatest ka parim handycap hetkel +1,9. Eelmise aasta hõbemedali omanikul Kevin Christopher Jegersil on handycapiks +0,7 ning tunamullu pronksi saanud Mattias Varjunil on see näitaja +0,8. Nende vahele mahub Joonas Juan Turba (+1,3) ning viiendana omab pluss handycapi Timo Raukas (+0,6). Professionaalidest, kes igapäevaselt golfi küll õpetavad aga võivad siiski korralikult kaarte segada, on võistlustules Egert Põldma (2013 meister), Martin Toom (2007 meister), Torel Neider ja Priit Jalasto. Võistluse käigus võisteldakse ka Eesti PGA meistritiitlile, kus võitja saab preemiaks 700 eurot ning teine koht 300 eurot.

Naiste klassis on suurfavoriidiks tiitlikaitsja Annika Meos, kel ka parim handycap hetkel (0,9). Talle peaks suurimat konkurentsi pakkuma Liis Kuuli (3,4), Karola Soe (4,0) ja Anete-Liis Adul (4,2).

Kõik võitjad on selged pühapäeval ca 18-19 paiku. Viimase päeva võistluspäevast teeb otseülekande ka Delfi TV. Ülekanne algab kell 13.00.

Jälgi tulemusi ja osalejate starte siit