Alanud nädal toob Eestisse kahed golfi Euroopa meistrivõistlused

Foto: EGL

Estonian Golf & Country Club võõrustab sel nädalal kahte Euroopa meistrivõistlust korraga. Võistlustulle asuvad II divisjoni meeste- ja kuni 18-aastaste noormeeste võistkonnad. Meeste teise divisjoni tiitlit jahivad kokku 9 riiki ja noormeeste turniiri tiitlit asuvad püüdma koguni 11 võistkonda. Kokku seega rekordilised 20 võistkonda ja 120 tulevikutähte tulevad Eestisse võimeid võrdlema. Võistlus algab kolmapäeval ning parimad selguvad laupäeval. Mõlema võistluse kolm parimat kindlustavad edasipääsu järgmiseks suveks I divisjoni võistlusele, kus mängimas 16 võistkonda. Võistlus on pealtvaatajatele tasuta ning esimesed stardid on kolmapäeva hommikul juba kell 8.

Eesti meeste golfikoondis läheb starti järgmises koosseisus: Carl Hellat, Joonas Juan Turba, Ken-Marten Soo, Kevin Christopher Jegers, Markus Varjun, Mattias Varjun ja treener Mark Suursalu.

Noormeeste kuni 18-aastaste võistkond esineb aga koosseisus: Henry Mägi, Ralf Johan Kivi, Rauno Pikk, Richard Teder, Robin Udodov, Ruut Kangust ja treener Egeti Liiv.

Meeste turniiril osalevad: Andorra, Eesti, Horvaatia, Poola, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome ja Tšehhi võistkonnad.

Noormeeste U18 turniiri koosseis on aga järgmine: Belgia, Eesti, Island, Läti, Leedu, Norra, Poola, Slovakkia, Sloveenia, Soome ja Ungari.

Meeste II divisjoni võistlust peetakse alates 2002. aastast ning korra on õnnestunud Eestil varem ka võita see turniir. 2007. aastal, kui võõrustasime vastavat võistlust Niitväljal, võitis Eesti meeskond koosseisus Mark Suursalu, Egert Põldma, Paul Põhi, Gert Velsberg, Martin Toom, Henry Kiviorg ja kapteni rolli täitis Marko Palm. Kõige rohkem teise divisjoni turniirivõite on aga Belgial, kokku neli. Viimati mängiti II divisjoni turniiri Poolas 2019. aastal, kuna 2020. aasta jäeti võistlus Covidi tõttu ära ning turniir peeti kõikidele Euroopa riikidele korraga. Eesti meeskond koosseisus Carl Hellat, Ken-Marten Soo, Kevin Christopher Jegers, Mattias Varjun ja treener Mark Suursalu naasid Hollandist ajaloolise 11. kohaga. Pikemalt on võimalik Eesti meeste koondise ajaloost EM turniiridel lugeda siit

Kuni 18-aastaste turniiri peetakse aga 2004. aastast ning korra on seda turniiri võõrustanud ka Estonian Golf & Country Club. Esmakordselt peeti sama turniir Eestis 2010. Tol korral võitis turniiri Rootsi, Islandi ja Türgi ees. Eesti meeskond koosseisus Egeti Liiv, Erik Tiitus, Georg Reintam, Johann Andreas Härma, Martin Tõnts ja Marten Palm said kaheksanda koha. Kõige rohkem turniirivõite – kolm, on Austria kontol. Eesti meeskonna parim koht pärineb aastast 2006, kui Slovakkias saavutati neljas koht koosseisus Mark Suursalu, Egert Põldma, Paul Põhi, Torel Neider ja Henry Kiviorg. Viimati mängis Eesti koondis noormeeste U18 Euroopa meistrivõistlustel 2017. aastal, kui Poolas saavutati viies koht. Kvalifikatsiooniringil mängis Carl Hellat ainsana kõigist mängijatest miinusmärgiga tulemuse välja (-4; 68 ja 72). Lisaks kuulusid meeskonda Kevin Christopher Jegers, Markus Varjun, Joonas Juan Turba, Mattias Varjun, seega neli aastat hiljem esindab täpselt sama koosseis Eestit meeste võistlusel.