Finau võitis Houstonis võistluse rekordiga

Foto: Erik Williams, USA Today Sports/Scanpix

PGA Tour jätkus Houston Open’iga ning veenva võidu saavutas Tony Finau. Alles eelmisel nädalal Mehhikos kahe päevaga piirdunud mees saavutas sel aastal juba kolmanda esikoha. 264 lööki on pika ajalooga Houston Openi võistluse rekord (Vijay Singh aastal 2002 ja Curtis Strange aastal 1980 lõid 266. Singhi 266 tähendas -22 ja on samuti võistluse rekord).

Avapäeval 65 ja teisel koguni 62ga lõpetanud Finau asus kindlalt juhtima. Tuulisel laupäeval jätkas ta ainsagi bogey’ta ja lõpetas 68ga ning pühapäeva keskpaigaks oli edumaa kasvanud juba kaheksale löögile.  Viimast üheksat võis kindel võidumees rahulikumalt võtta – kolm bogey’t – ent mõistagi käis lõpusirgel võitlus juba vaid teiste auhinnaliste kohtade nimel. Ning see oli põnev ja dramaatiline võitlus, kus eraldi klassist olnud Finau järel napsas parima saadaoleva koha suurüllataja Tyson Alexander – kolmandat põlve golfar, kes jõudis karjääris esmakordselt top25 hulka. Turniiri maailma edetabeli 320. kohalt ­alustanud mees, kelle isa on tulnud USA amatööride meistriks ja vanaisa võitnud kolm PGA turniiri, teenis nüüd teise koha eest korraga ligi miljon dollarit ja kerkis tabelis 162. kohale.  Viimasel rajal birdie’t jahtides eksinud inglane Ben Taylor (enne turniiri OWGR 236.) teenis samuti karjääri parim koha ja suurima auhinnaraha.

Karjääri kesiselt alustanud (üks võit esimese 185 turniiriga) Finaule oli see kolmas võit viimasest seitsmest turniirist ja neljas viimasest 30st. Maailma edetabelis tõusis ta 12. kohale.

Teistest tippmängijatest: Scottie Scheffler jagas 9. kohta. Sam Burns ja Hideki Matsuyama katkestasid. Sepp Straka piirdus teist nädalat järjest kahe päevaga.

Tulemused