Hea golfar!

Pilt: freepik.com

Ilmad lähevad iga päevaga paremaks ning kõik väljakud on tänaseks avatud. Tuletan siinkohal meelde koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud reeglid. Palun lugege need enne väljakule minemist läbi ning käituge nende järgi, kuna vastutus reeglitest kinnipidamise eest lasub igal golfiväljakul viibival isikul, mitte ainult väljakul või klubil. Aga kordame siis siinkohal üle need esialgse info kohaselt kuni 01.05.2020 kehtivad reeglid:

1. Üle kahe inimesega kogunemised on keelatud ning hoida tuleb kahemeetrist distantsi k.a. tiiboksis ja griinil. Lisaks on peaaegu kõik väljakud kehtestanud tänaseks kaheliikmelise flaidi piirangu (pole lubatud pereliikmetest koosnevad suuremad flaidid). Väljakud on koostöös EGL-iga kehtestanud golfimängule iseloomulikud täpsustatud piirangud (samad soovitused on väljastanud ka R&A):

a) Ärge suruge kaasmängija kätt ega kallistage
b) Ärge katsuge lipuvarrast ega eemaldage lippu august
c) Ärge jagage kaasmängijaga varustust ega puudutage teise mängija palli
d) Ärge jagage omavahel jooke/sööke
e) Kasutage ainult isiklikku golfikäru
f) Ärge kasutage bunkrites rehasid, vaid taastage bunkri olukord niipalju, kui vähegi võimalik ilma rehata. Enamus väljakutel juba tänaseks bunkrites rehasid ei ole.

2. Organiseeritud spordi tegemine on keelatud. Mida see täpsemalt tähendab?

a) Treeninguid ei toimu. Pole vahet, kas tegemist on ühe või kümne treenitavaga. Pole vahet, kas tegemist on algajaga või pluss händikäpiga mängijaga. Paljud teiste alade treenerid-klubid on koostanud kirjaliku või videomaterjali, mida individuaaltreeningu vormis saab mängija kasutada. Loodetavasti olete Teiegi lisatreeninguid tegemas juba oma treeneri näpunäidete järgi.
b) Ei toimu ühtegi turniiri/võistlust. Tänaseks on kõik klubid/väljakud aprilli lõpuni planeeritud võistlused tühistanud. 
c) Mänguringid ei ole HCP kõlbulikud. Selle otsuse tegi golfiliidu reeglite ja händikäpi komitee 25.03 (loe ka vastavat uudist).

3. Spordikeskuste teenuste osutamine on piiratud:

a) Klubimajad peavad olema suletud
b) Varustust ei rendita
c) Ranged on, kas suletud või peab olema tagatud inimeste vahe oluliselt rohkem kui 2 meetrit.

Selge on see, et kõigil on raske aeg. Esialgsete arvutuste kohaselt jääb sel aastal golfiväljakutel välismaiste külaliste reiside ärajäämise tõttu saamata minimaalselt ca miljon eurot. Meie treenerite ja prode sissetulek sõltub palju green cardide ja individuaaltreeningute arvust ning märtsis ja aprillis ei ole võimalik ühtegi treeningut ega green cardi kursust läbi viia. Hoiame sellel raskel ajal kokku ning proovime anda enda poolt kõik, et saame ülalnimetatud reegleid järgides golfiga tegeleda ka eriolukorra kehtimise ajal.

Mis võib reeglite rikkumisel juhtuda?

  • Igasugune küsitav tegevus ning reeglite rikkumine annab Eriolukorra valitsuskomisjonile põhjuse rakendada täiendavaid piiranguid sulgedes golfikeskused täielikult (paljudes Euroopa riikides on seda teed juba mindud).
  • Eriolukorra juhi antud korralduse rikkumine on seaduse mõistes haldusrikkumine. VV korraldus näeb selle eiramise korral ette sunniraha kuni 2 000 eurot. Esimesi patrulle on golfiväljakutel juba nähtud.
  • EGL-il on õigus peatada mängija- või treenerilitsents juhul, kui golfari või treeneri tegevus läheb vastuollu väljaku, klubi või EGL-i poolt kehtestatud reeglitega ning kui sellega kaasneb oluline kahju spordialale.

Palun juhinduge ülaltoodud juhistest hoolimata sellest, mida räägib väljakul sõber, mängukaaslane, pro, väljaku või klubi esindaja. Lisaküsimuste puhul kirjutage: covid19@golf.ee

Püsige terved!

Erki Mölder
Eesti Golfi Liidu President