Iga lõpp on millegi uue algus

Foto: Sam Greenwood, Getty Images/AFP/Scanpix

PGA Touri hooajale tõmmati joon alla Georgia osariigis St Symonsi saarel, aga just seal alguse saada uue superstaari tähelend. Karjääri esimese võidu teenis 24-aastane Ludvig Åberg, kellele vaatlejad ennustavad eriti kirgast tulevikku. Kuigi noore rootslase jaoks oli see alles 16.võistlus Touril, näitas mees sedavõrd kõrget klassi, et lõpptulemus – 253 (67+64+61+61) – on ei midagi vähemat kui Touri kõigi aegade parima tulemuse kordamine. Kuus aastat tagasi suutis ka Justin Thomas (Sony Open Havail) läbida 72 rada 253 löögiga. Kahe viimase päeva 122 on samuti Touri uus rekord.

Alles juuni profikarjääri alustanud Åbergi esimesed vähem kui pool aastat on olnud filmilikult edukad. Septembris kerkis ta DP World Touri etapivõitjaks, tehes viimastel radadel neli birdie’t järjest. Seejärel sai temast kõige kiiremini Ryder Cupile (mille samuti võitis) kutsutud mängija. Senistel võistlustel on ta vaid kolm korda jäänud 25. kohast tahapoole ja nüüdseks kaheksal võistlusel järjest olnud vähemalt 14 parema hulgas. Juba kasutatakse temast rääkides kujundeid nagu „robot“ või „tehisintellekt“, sest tema mängus näivad puuduvat inimlikud nõrkused. Maailma edetabelis on rootslane nüüd 32. kohal (nädal tagasi 53.) ja FedexCup edetabelis 53.

Samuti suurepäraselt mänginud kanadalane Mackenzie Hughes (-25) sai teise koha, kolmandat jagasid Tyler Duncan ja Eric Cole (-22). Viiendat kohta jagas teiste seas tänavuse Korn Ferry Touri punktitabeli esinumber Ben Kohles, kellele see oli PGA-karjääri parim tulemus.

Tulemused

PGA Touri uus hooaeg algab 4.jaanuaril Havail.