Inglismaal algas The Amateur

Foto: Mark Suursalu

Täna algas Manchesteri lähedal R&A poolt korraldatav The Amateur, kus osalemas ka rekordiliselt palju Eesti mängijaid. Kokku on stardis 288 mängijat ning täna-homme mängitakse kvalifikatsiooni osa kahel väljakul – St Annes Old Links ja Royal Lytham & St Annes. Löögimängu järel pääsevad 64 parimat kolmapäeval algavasse match play osasse.

Starti püüdis pääseda rekordiline hulk mängijaid – 585, kokku 42st erinevast riigist. 72 mängijat, nende seas Markus Varjun, mängisid päev varem esmakordselt peetud kvalifikatsiooni turniiril saamaks viimaseid pääsmeid põhiturniirile. Markus Varjuni skooriks jäi 75 lööki ning kohaks 46, mis põhiturniirile pääset ei andnud. Kvalifikatsioonist pääses põhiturniirile 30 edukamat.

Põhiturniirile pääsesid eestlastest Carl Hellat, Mattias Varjun, Kevin Christopher Jegers (kõik Niitvälja Golfiklubi), Richard Teder ja Ruut Kangust (mõlemad Estonian Golf & Country Club). Paraku haiguse tõttu Richard Teder startida ei saanud.

Jälgi eestlaste skoore siit

Täna anti teada ka 2024. aasta The Amateuri võistluspaik. Esmakordselt on võõrustajaks Ballyliffin Iirimaal. Järgmisel aastal peetakse aga võistlus Hillside and Southport & Ainsdale väljakul. Kõik 2023. ja 2024. aasta R&A võistluste väljakud leitavad siit.  

Foto on tehtud mõned päevad varem, kui kaheksa mängijat olid laagris selle aasta meeste I divisjoni võistluse väljakul – Royal St. Georges.