Jegers jättis EstAm karika koju. Naiste favoriit Starkutė näitas taset püstitades uue EstAm rekordi!

Täna lõppenud Estonian Amateur Open võistluse tagajärjel tuleb rändkarikale graveerida kaks uut nime. Meeste klassis jäeti võit alles kolmandat korda Eestisse. Koduväljaku, Niitvälja eelise kasutas ära Kevin Christopher Jegers, kes lõpetas kolmepäevase võistluse tulemusega +10 (78, 76, 72). Teiseks tõusis Ken-Marten Soo (EGCC), kelle lõpptulemuseks +15 (79, 79, 73). Kolmanda koha näpsas endale Richard Teder (Rae Golfiklubi), kes sai kirja +21 (81, 79, 77). Tulemused

Naiste klassis võidutses Gilė Bitė Starkutė (European Centre Golf Club), kelle võidutulemuseks oli -2 (72, 72, 70), mis on ka uueks naiste klassi rekordiks. Endine rekord -1 pärines samuti Niitväljalt, aastast 2013 ning selle autoriks oli Antonina-Leonie Eberhard. Eelmise aasta Euroopa Meistrivõistlustel, kuni viimase päevani medalis kinni olnud leedulanna hoiab hetkel maailma edetabelis 237 kohta. Teiseks tõusis Katrīna Jana Gustafssone (Viesturi Golf Club), kelle skooriks jäi +15 (78, 75, 78). Kolmandaks langes Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club), kelle tulemuskaartidele jäi kolme päeva kokkuvõttes +19 (75, 76, 84). Viimati oli Eesti naismängijal asja poodiumile 2012. aasta turniiril. Tulemused

Eelmise aasta teise koha võidu vastu vahetunud Jegers sõnas pärast mängu, et loomulikult on magus lõpuks meeste klassis saada esimene võit. „Täna püüdsin mängida võimalikult safe mängu, ei võtnud liiga suuri riske ning see tõi ka edu,“ sõnas sügisel USA ülikooli siirduv Jegers.

Naiste võitjas sisuliselt kahtlust ei tekkinud. Kõigil kolmel päeval valitsenud leedulanna jäi väga rahule nii enda mängu, väljaku, kui võistluse korraldusega. „Olen enam, kui kindel, et mind võib see aasta näha Eestis veel nii mõnelgi võistlusel,“ sõnas naerusuine Starkutė.