Kivi võistles Portugalis

Foto: Kadri Palta

Mõõdunud nädalal võistles Ralf Johan Kivi Portugal Pro Winter Touril Algarves, kus võistlejad kogu maailmast.

Professionaalsete mängijate tuurile saavad mängima ka amatöörid, kel hea mängutase. Kivi sõnul olid Season Golf Akadeemia golfimängijad seal Portugalist pärit treeneri tõttu. Võistlus on ülesse ehitatud Swingide põhimõttel, mis tähendab 10-päevaseid võistlustsükleid, milles kaks 3-päevast võistlust + harjutusringid ja üks puhkepäev vahepeal, seejärel kaks nädalat pausi ning järgmine.

Kivi sõnul oli see hea kogemus: “Esimesele võistlusele läksin ebakindlalt. Ootused enda mängu suhtes olid suured, kuid teadsin, mis on tehnikas nõrgemad kohad. Kasvu ja jõudu on juurde tulnud viimasel aastal omajagu, pidevalt on vaja kohaneda ning leida stabiilsust.

Mõlemad selle Swingi väljakud olid kitsad ja kõrguste vahedega. 4-l võistluspäeval 6-st puhus tugev tuul. Ei suutnud häid võimalusi realiseerida. Esimene võistlus leidis aset Pinheiros Altos väljakul. Mängisin tulemused 78-68-80. Esimese päeva tulemus oli kogu võistluse keskmine. Teise päeva mänguga jäin väga rahule. Kõik töötas. Õnnestus mänguda 68, mis oli päeva top 4 parema tulemuse seas. Viimase mänguringi viimased 9 mängurada läksid aga raskelt. Väsimusega võidu, mis kajastus tulemuses. Lõpptulemuseks 22 koht.

Teine võistlus toimus San Lorenzo väljakul Atlandi ookeani ääres. Võistlejaid poole rohkem. Vaja oli mängida väga strateegiliselt. Driverit sai kasutada vaid 3- rajal. Seal läks mäng päev päevalt stabiilsemaks. Hea tunnetus tekkis teisel võistluspäeval. Viimase päeva mänguringiga õnnestus top 10 -s olla. Kolme päeva tulemiga 80-75-73 andis 27. koha.”

Võistluste ametlik koduleht.